понеділок, 12 листопада 2018 р.

Грановський перемагає у Луцькому дербі

Черговий більярдний турнір в Луцьку знову заповнив сітку – цього разу участь прийняли 32 учасники. До боротьби приєдналися місцеві лідери Станіслав Тимчій та Владислав Грановський, адже змагання були відкритими і доступними для всіх охочих. Партнером зі спонсорською підтримкою виступив інтернет-магазин «КийОК», який подарував переможцю крейду «Super Diamond».

На старті змагань фаворити Станіслав Тимчій та Владислав Грановський оформили «сухі» перемоги над своїми суперниками Олександром Чамбулою та Сергієм Данилюком. До слова, ці двоє дотрималися майже «сухого» графіка аж до олімпійки перемогами над Іваном Федоренком та Сергієм Остапенком (Тимчій) і Миколою Дєдухом та Іваном Пелінкевичем (Грановський), щоправда, останньому Влад поступився однією партією.

Мій перший матч проти Івана Пелінкевича пройшов у рівній боротьбі, та протекція, яку здобув мій суперник у більярдного бога цього дня, зіграла йому на руку, адже за чотири партії в його лузи впало аж вісім випадкових куль. Матч завершився перемогою Івана з рахунком 3-1.

Ще двома учасниками чвертьфіналів стали Олександр Давидовський та Іван Ковердюк. Перший обіграв на старті Богдана Михальчука (3-1), пізніше –  Анатолія Байцима (3-0), і у вирішальному підході здолав гравця з Володимира-Волинського Олександра Драголюка (3-1). Ковердюк стартував «сухою» над Романом Лазаровичем, в наступному колі вирвав матч в Миколи Панасюка в контрі, а чвертьфіналістом став завдяки перемозі над молодим ківерчанином Максимом Люпою (3-0).

У «підвалі» я одним з перших покинув боротьбу, поступившись Петру Заксу (3-1). Як стане відомо пізніше, Закс впевнено проведе ще три гри і вийде в олімпійку. Вісімку учасників плей-оф замкнули Тарас Ройко, Богдан Михальчук та Іван Федоренко.

В олімпійці, матчі якої розпочалися в неділю, Станіслав Тимчій та Владислав Грановський здобули швидкі та впевнені перемоги (4-0) над своїми опонентами Богданом Михальчуком та Іваном Федоренком відповідно. Олександр Давидовський впевнено обіграв Тараса Ройка (4-2), а останніми свій матч завершили Іван Ковердюк та Петро Закс, в якому Закс дотиснув суперника у вирішальній партії.

Півфінал між Тимчієм та Грановським міг стати одним з найяскравіших матчів, та сталося навпаки. Гравці не показували впевнену гру і багато помилялися. З початку Грановський взяв ініціативу і змусив Тимчія відігруватися. Так тривало, доки рахунок не став 3-3, і переможця визначала контра. В сьомій партії Тимчій першим зіграв п’ять куль, та Грановський поборов хвилювання і зміг відповісти вісьмома кулями, які стали вирішальними. Ще одну контру глядачі побачили в паралельному півфіналі, де Олександр Давидовський здолав Петра Закса.

Фінал став справжньою окрасою всього турніру: напружена і драматична кінцівка, як у справжніх блокбастерах, саме так можна описати події біля столу, де боролися Владислав Грановський та Олександр Давидовський. Попри відставання на старті у дві партії, Грановський зміг спочатку відновити рівновагу, та все ж шальки терезів продовжували коливатися. В матчі до п’яти перемог було зіграно всі дев’ять партій, де в останній рахунок був 6-6 за кулями, при чому Влад був змушений відігруватися з 6-0. Аж тоді Грановському вдалося зробити два точні удари, які і привели його до тріумфу на турнірі №1 з вільної піраміди. Вітаю з перемогою, а інтернет-магазин «КийОК» бажає вдалої гри без «кіксів» і дарує крейду «Super Diamond».
Також після цієї перемоги Грановський відтіснив Станіслава Тимчія у рейтингу Волинської області, і зараз лідирує з 983 очками. Тимчій другий - на його рахунку 945 очок. На третій стрічці фіналіст цих змагань - Олександр Давидовський, в його доробку 683 очки.