неділя, 20 січня 2019 р.

Віталій Калявський - Чортківський "принц"

Комерційний «Prince Cup-2019» у Чорткові зібрав на свято Водохреща 31 спортсмена переважно з Західної України. Серед гравців – постійні гості виїзних турнірів зі Львова та Закарпаття. З Волині завітав майстер спорту Станіслав Тимчій. Також приїхали представники Хмельниччини,  Івано-Франківська, Одеси. Найбільше учасників, як і очікувалось, – місцеві гравці.

У семи групах учасники розділилися на боротьбу в кваліфікації, де в групах A-C змагалися по 5 більярдистів, а в решті – по четверо. Перший і другий номер цього відбору здобував право на продовження боротьби у фінальній частині. Ще двоє обиралися серед трійки, що розмістились на третій сходинці. До уваги приймалися особисті показники.
У групі А перші три місця дісталися представникам різних регіонів. Переможцем тут вийшов Дмитро Заєць з Одеси, за ним – Максим Стадник з Тернополя і замкнув трійку, а також зберіг шанси на прохід в олімпійку Сергій Король з Ужгорода. Місцеві гравці Владислав Петльований та Віктор Кнобель розділили 4-5 стрічки і покинули боротьбу.
Група В. Один з фаворитів турніру – лучанин Станіслав Тимчій – несподівано пропустив на першу сходинку Андрія Сем’яніва, поступившись останньому в особистій зустрічі (0-3), і вийшов у основну сітку з другого місця. Роман Садиков – третій, а Віктор Луганцев і Іван Богоніс вибули з гри.
Лідер львівського рейтингу Ігор Мартин успішно здолав відбірковий етап у групі С з чотирма перемогами. За ним в плей-офф пробився Денис Кукушкін, а на  третьому місці опинився Андрій Джулінський (обоє з Чорткова). Максим Первак і Андрій Лужняк груповий етап подолати не змогли.
У групі D явний фаворит не лише своєї четвірки, а й турніру Віталій Калявський з Бучача, який тепер представляє Львівську більярдну Федерацію, оформив три перемоги і фінішував першим. Другу стрічку виборов львів’янин Богдан Кривко. Роман Федорович та Олександр Шаров залишилися спостерігати за баталіями з глядацьких місць.

Господарі турніру домінували в групі Е: Тарас Просинюк виграв боротьбу, а його компаньйоном по фінальній стадії став Ігор Глух. Не змогли вийти з групи Віктор Суходольський та Володимир Дзингель. Кращими в групах F та G виявились Олег Орлянський, Олександр Дрозда, Віталій Свист і Микола Зимак.
До 14 переможців групового етапу за показником особистих виступів долучилися Сергій Король та Андрій Джулінський.
На старті плей-оф Станіслав Тимчій та Микола Зимак залишили з нічим своїх суперників Максима Стадника та Олега Орлянського відповідно (4-0). Олександр Дрозда віддав лише одну партію Дмитру Зайцю і оформив впевнену перемогу (4-1). Найпоширенішим рахунком цієї стадії був результат 4-2. Так перемагали Андрій Сем’янів у Андрія Джулінського, Ігор Мартин – у тезки Глуха, Віталій Свист – в Дениса Кукушкіна, а Віталій Калявський – у Сергія Короля. Єдину контру розіграли Богдан Кривко і Тарас Просинюк, де перемога дісталася чортківчанину (Просинюк).
У чвертьфіналі Віталій Калявський швидко розгромив свого тезку Свиста (4-0). Ігор Мартин поступився Олександру Дрозді (4-2), з тим же рахунком у місцевому дербі досвід взяв гору над молодістю: Микола Зимак розібрався з Тарасом Просинюком. Напружений поєдинок між Станіславом Тимчієм та Андрієм Сем’янівим вдруге завершився не на користь лучанина. Цього разу Тимчій довів справу до вирішальної партії, але в ній поступився і посів лише 5 місце.

Півфінали пройшли під гаслом «в одну лузу», адже в обох матчах домінував один з суперників. Сил на боротьбу проти досвідченого Миколи Зимака після довгої битви зі Станіславом Тимчієм у Андрія Сем’яніва не залишилося. Врезультаті – суха поразка і ще один гравець з Чорткова вибуває від кия земляка. Паралельно Віталій Калявський оформив вихід до головного поєдинку, віддавши Олександру Дрозді лише партію престижу (4-1).
Фінальний поєдинок – чергова боротьба досвіду та молодості: тут зустрілися Микола Зимак та Віталій Калявський. Обидва гравці однаково заслужили на цей фінал. Та вже з самого початку матчу Калявський дав зрозуміти своєму поважному супернику, що легко не буде. Віталій заклав фундамент для перемоги у першій партії, згодом подвоїв його, а далі – потроїв. У матчі до чотирьох перемог кожен наступний розбій міг стати останнім. Та інтриги не сталося: кілька впевнених підходів Калявського завершилися сухим рахунком 8-0 у четвертій партії. Так і був зафіксований фінальний результат: 4-0 на користь Калявського. Він виграв перший комерційний турнір Західної України у 2019 році. Вдалий старт, так тримати. Мої вітання, Віталію!