понеділок, 11 лютого 2019 р.

Професіонал? Аматор? Федорук!

Рекорд за кількістю учасників на аматорських турнірах в Луцьку було встановлено цими вихідними у БК «Жорж». На запрошення клубу охоче відгукнулися 38 більярдистів, серед яких місцеві гравці, учасники з Володимира-Волинського, Ковеля, Ківерець, Червонограду Львівської області, а також Млинова і Дубно Рівненської області. Масовий приїзд практично усієї більярдної спільноти Варашу теж став приємною несподіванкою для організаторів. Грали цього разу динамічну піраміду і турнір пройшов теж динамічно, переможець став відомий близько першої години ночі.

Змагання розпочалися перемогами гравців, які от-от готові перетнути аматорську позначку в 900 очок Ело. Роман Лазарович без проблем обіграв гравця з Варашу Віталія Крупича з рахунком 3-0. Також сухими залишив свої лузи Ярослав Фіщук перемогою над Володимиром Лукашем. Максим Люпа без проблем впорався з дебютантом більярдних турнірів Богданом Козловським. Пройшли далі по верхній сітці Віктор Босик – очільник Вараської місцевої Федерації, Геннадій Бондаренко, який, попри свій поважний вік, зміг переграти гостроатакуючого Дмитра Левкова з Володимира-Волинського, Ігор Максимюк, Микола Панасюк, Андрій Іванов, Олександр Чамбула, Сергій Цапенко, Володимир Грядиль, Назар Півень, Володимир Данько, Василь Федорук, та Іван Пелінкевич.

Свій матч проти Олега Андрейка я рятував з самого початку дистанції, наздоганяючи одного з переможців аматорських першостей в Луцьку аж до контри. В п’ятій партії мені знову довелося тягнутися за Андрейком, та я припустився кількох помилок у вирішальних моментах і викотив партійну кулю для Олега прямісінько в лузу. 8-6 у партії – і вперед іде рівенчанин.

Переможці верхньої сітки утворили пари і боролися за вихід в олімпійку, яка розпочиналася з 1/8 фіналу. Іван Пелінкевич в контрі взяв реванш у Олега Андрейка, також у вирішальній партії Андрій Іванов обіграв Миколу Панасюка. На цьому «бойові» рахунки закінчилися. Єдину суху на цьому етапі оформив Максим Люпа в матчі проти Віктора Босика, а найбільше поєдинків завершувалося з рахунком 3-1. Так перемагали Лазарович, Федорук, Півень, Чамбула та Бондаренко.
Вісімка переможців залишилась чекати на більярдистів, які вели боротьбу в «підвалі». Дістатися до стадії плей-оф вдалося Володимиру Даньку, Ярославу Фіщуку, Віктору Босику, Олександру Невару, Олегу Андрейку, Максиму Данилюку та Володимиру Грядилю.

Я також зміг вийти з нижньої сітки. Спочатку я виграв матч у Юрія Панасюка, якому цієї суботи явно не пішла гра, хоча ми обоє припускалися помилок. Все ж кращим цього дня був я і переміг з рахунком 3-0. Далі мені випало боротися проти гравця з Варашу Ігора Максимюка. Після впевненої перемоги у попередньому матчі мені вдалося повторити результат і вийти з «підвалу» з аналогічним попередньому результатом.

1/8 фіналу. Першими до списку претендентів на перемогу стали Роман Лазарович, який обіграв Олександра Невара в контрі, та Максим Люпа (3-1 проти Олега Андрейка). Згодом до них приєднався і Геннадій Бондаренко, який у свої 73 роки просто «змітав» набагато молодших суперників. Андрій Іванов у черговій контрі обіграв Володимира Грядиля, Володимир Данько розгромив Назара Півня (3-0), так само Іван Пелінкевич обіграв Віктора Босика. В контрі проти Ярослава Фіщука Василь Федорук вирвався вперед.

Мій матч проти Олександра Чамбули завершився моєю поразкою. Чудова реалізація суперника не залишила аргументів для мене у перших двох партіях, та все ж у треті я зміг взяти «партію престижу», а четвертий підхід став вирішальним – Чамбула оформив перемогу з рахунком 3-1.

У чвертьфінальних матчах були зафіксовані однакові рахунки – 3-1. На п’єдестал пробився Максим Люпа, який обіграв Романа Лазаровича. Володимирчанин, поступаючись 2-1, мав шанс зачепитися за контру, та все ж Люпа дотиснув свого суперника. Хоча Геннадій Бондаренко поступився Андрію Іванову, все ж його виступ залишився одним з найяскравіших на турнірі. Однозначно, такий результат в поважному віці заслуговує на повагу. Ковельчани Олександр Чамбула і Василь Федорук обіграли лучан Данька та Пелінкевича і утворили півфінальне дербі.
Боротьба за вихід у фінал була вкрай гострою. Обидва матчі визначили переможця лише у контрі. Максим Люпа зміг дотиснути Андрія Іванова, а в ковельському дербі Василь Федорук «вимучив» перемогу в земляка Чамбули.

Головний поєдинок стартував з колосальної переваги ковельчанина Василя Федорука, в Максима Люпи удари проходили вкрай рідко. Забивши всього по чотири кулі в кожній партії, Максим відпустив свого суперника у відрив (2-0). Третя партія могла б стати переломною: Люпа розпочав впевнено, забивши першим шість куль проти однієї в Федорука, та зберегти інтригу юному ківерчанину не вдалося. Кидок через увесь стіл – і Василь виходить на серію та зрівнює рахунок по кулях (6:6), серія відіграшів – і Федорук забиває «свій», після якого прицільна куля виходить прямо в центральну лузу. Впевнений удар з руки  приносить перемогу Василю (8:6 в партії і 3-0 – в матчі). Окрім грошового призу за перше місце, Василь також поповнює свій арсенал крейдою Супер Даймонд, якою користується. Тому піврічний запас гарантовано. Вітаю Василя з перемогою. Можливо, він більше не приєднається до аматорських турнірів, адже набрав 1000 очок Ело.
Також перетнули так звану аматорську позначку Максим Люпа (953) та Роман Лазарович (903).