понеділок, 6 травня 2019 р.

Передбачуваний переможець і несподіваний півфіналіст

Після невеликої перерви на Великодні свята Луцьк разом з «Georges Club» повернувся до більярдних баталій. На черзі до столів вийшли усі охочі без обмежень за рейтингом, тому боротьба видалася цікавою та насиченою. Очолював турнірну гонку місцевий майстер спорту Станіслав Тимчій, який, як завжди, був фаворитом турніру. Разом з ним номери посіву отримали і сильні місцеві гравці Богдан Михальчук, Петро Закс і Олександр Давидовський. Також одним з претендентів на перемогу був Юрій Глудик з Костополя, який минулого турніру став призером (поступився Тимчію).

На старті турніру Юрій Глудик розібрався з Романом Бишовцем і пройшов далі, де на нього чекав «сіяний» Богдан Михальчук. Матч між цими гравцями був досить напруженим і переможця визначила «контра», у якій сильнішим став Глудик. Далі «суха» перемога над тезкою Назаруком вивела костопільчанина до чвертьфіналу. Без проблем подолав два матчі верхньої сітки і головний суддя змагань Станіслав Тимчій. Слідом за ним визначився третій чверть фіналіст – ним став Олександр Давидовський. Замкнув квартет переможців верхньої сітки Ігор Лукаш з Ковеля, який, безперечно, провів один зі своїх найкращих турнірів. В активі Лукаша – перемога над міцним земляком Олександром Чамбулою (3-2).
Вдалося вибратися з «підвалу» і продовжити боротьбу Богдану Михальчуку, Захару Вознюку, Миколі Фурманчуку та Віктору Бабенку. Саме Бабенко перервав мій турнірний шлях цього вікенду перемогою з рахунком 3-1. І винагорода не забарилася: Віктор автоматично пройшов до чвертьфіналу технічною перемогою над Юрієм Назаруком, який покинув боротьбу через особисті причини.
В одному з чвертьфіналів зустрілися Юрій Глудик і Микола Фурманчук – гравці, які разом приїхали на змагання. Безперечно, сильнішим в цьому протистоянні став Глудик (4-0). Ще одну «суху» цього вечора оформив Станіслав Тимчій над Захаром Вознюком, який, відчуваю, от-от стане переможцем аматорської першості (досить добре грає останні кілька тижнів). Ковельське дербі Ігора Лукаша та Віктора Бабенка завершилося тріумфом Лукаша з рахунком 4-1. Півфінал серед професіоналів для гравця, який на минулому аматорському турнірі зіграв лише два матчі, – справжній успіх для гравця з Ковеля. Завершували розіграш півфінального квитка двоє лучан – Олександр Давидовський та Богдан Михальчук. Цього разу сильнішим виявився Давидовський (4-1).

Півфінали завершилися з однаковими рахунками 4-1. Якщо у матчі Олександра Давидовського та Юрія Глудика такий результат можна вважати закономірним, то у паралельному поєдинку, де любитель протистояв майстру спорту і врятував одну партію, поступаючись по кулях 0-5, – це вже досягнення. Перемогли тут Тимчій і Глудик і повторили фінал минулого клубного турніру з динамічної піраміди.
Головний поєдинок планували зіграти до п’яти перемог, але зважаючи на дощ і погану погоду (Глудик приїхав на мотоциклі), матч розпочали з умовного рахунку 2-2 і провели його до трьох перемог. У першій і третій партіях Станіслав Тимчій вирвав перемоги в останній кулі і ще одну взяв впевнено з перевагою у кілька куль. Так з рахунком 5-2 (читати 3-0) на турнірі переміг Станіслав Тимчій і цим поставив ще один знак питання у запитанні «Хто ж зупинить переможний шлях Тимчія у клубних турнірах в Луцьку?»
Я ж вітаю свого друга з перемогою і запрошую 18 травня на аматорський турнір з динамічної піраміди. Не забувайте перевіряти свій рейтинг Ело на сторінці останнього турніру, в якому брали участь. Зіграти можна буде за умови, що цифра не перевищує 899 очок. Чекаємо усіх охочих.