вівторок, 2 липня 2019 р.

Турнір камбеків на завершенні півріччя

Перше більярдне півріччя у Луцьку офіційно завершене. Клубний турнір з вільної піраміди став останнім перед канікулами. Боротьба у ньому вийшла досить цікавою та змістовною.

У першому турі Дмитро Книш спромігся на «камбек» проти нещодавнього переможця аматорської першості Олександра Ляшука. Поступаючись 1-3, Дмитро вирвав перемогу в контрі. Близьким до схожого результату був і я в матчі проти Миколи Фурманчука. Програючи по ходу 0-3, після перерви я зміг перевести матч в контру, та у вирішальній партії суперник за кілька підходів все ж таки переміг. Решта матчів пройшла спокійно: тут Анатолій Байцим розгромив Миколу Скоропада (4-0), Сергій Сукач впорався з найстаршим учасником Геннадієм Бондаренком (4-1), з тим же рахунком Тарас Ройко обіграв Миколу Дєдуха. Владислав Грановський після довгої більярдної паузи без проблем здолав Володимира Середу (4-2).
У наступному турі до боротьби приєдналися сіяні за рейтингом учасники. Богдан Михальчук, програючи Тарасу Ройку з рахунком 0-3, зміг переломити хід матчу і виграти в контрі. Владислав Грановський просто ураганом зніс Володимира Лисова (4-0), зігравши дві завершальні партії «з кия». Пройшли далі Максим Люпа, Андрій Іванов, Сергій Остапенко, Микола Фурманчук, Захар Вознюк і Олександр Давидовський.
За вихід до ¼ фіналу Богдан Михальчук знову в контрі розібрався цього разу з Максимом Люпою. Андрій Іванов з тим же рахунком відправив на додаткову зустріч Сергія Остапенка. Владислав Грановський поступився Миколі Фурманчуку (1-4), попри те, що в останнього відлетіла наклейка в партії, коли у суперника було сім куль. Микола «колодником» вирвав перемогу в ній, а згодом і переміг в матчі. Замкнув першу четвірку чвертьфіналістів Захар Вознюк впевненою перемогою над Олександром Давидовським (4-2).

Гравці, що програли у вирішальному турі верхньої сітки, стали переможцями в «підвалі» і утворили чвертьфінальні пари: Михальчук – Давидовський, Іванов – Грановський, Фурманчук – Остапенко та Вознюк – Люпа. Вирішальний матч нижньої сітки між Грановським та Ройком не обійшовся без спірного моменту, де Грановський помітив пропих зі сторони суперника. Матч транслювався на відео, тому при повторі перегляду я проаналізував удар і, порадившись з авторитетними суддями поза межами клубу, оголосив штраф.
У матчах за вихід до півфіналу Олександр Давидовський впорався з Богданом Михальчуком (4-1), ті ж рахунки були зафіксовані у матчах Андрій Іванов – Владислав Грановський, де переміг останній, та Захар Вознюк – Максим Люпа, де кращим виявився гість з Рівного (Вознюк). Лише у матчі Миколи Фурманчука та Сергія Остапенка (з яким я точно не прогадав, поставивши його на ТВ-стіл) ми побачили всі сім партій. Атакуюча гра Фурманчука принесла йому перші плоди і він повів 3-1 в матчі, та все ж Остапенку вдалося вповільнити атакуючий темп гравця з Костополя і вирвати важку, але заслужену перемогу.

У півфіналі, де зустрілися Сергій Остапенко та Захар Вознюк у волинсько-рівненському дербі, сил, аби спинити ще одного гостроатакуючого гравця у Остапенка просто не залишилося. Вознюк забирав партію за партією і врешті-решт у п’ятій, яку Остапенко мав забирати, після атаки куля викотилася прямо в лузу. Сергій навіть не підпустив суперника до столу, а потиснув руку і залишився цього разу з бронзою. В паралельному матчі події розгорталися не так швидко, шальки терезів коливалися то в сторону Олександра Давидовського, то поверталися до Владислава Грановського. В такому матчі могла бути лише контра, що і сталося. У вирішальній партії при рахунку 7-7 за куляими вольову перемогу здобув Грановський.
Фінал між гравцями з природнім талантом та несамовитою «кладкою» був ще більш драматичним і напруженим. Грановський першим повів у рахунку 4-2 і опинився за крок до перемоги, при цьому шоста партія була виграна ще з одним моментом, де суперник допустив штраф. Та навіть такий розклад не зламав 17-річного Вознюка. Він зміг перевести матч в контру, а у вирішальному підході за три спроби оформити перше чемпіонство в Луцьку і одразу на професійному турнірі.

Для любителів спортивних баталій наступає перерва в два місяці, адже турнірна діяльність відновиться у вересні. Та це не проблема, клуб функціонуватиме у звичайному режимі, тому потренуватися у цю гру можна буде у будь-який зручний час.