вівторок, 22 вересня 2015 р.

Перемога Гриника і І місце Семка

Саме таку назву статті попросив вказати переможець турніру Юрій Семко. За його словами: «Міша Гриник однозначно герой турніру. Двічі обіграв свого принципового суперника – А. Плешка, який є спеціалістом по цій грі («Комбінована піраміда» - прим. ред.). А в фіналі під час другої партії на моїй серії, на четвертому ударі позичив свій же кий з докруткою, і серія закінчилась вісьмома шарами».Ю. Семко.

В неділю, 20 вересня у Львові завершився Чемпіонат області з більярдного спорту «Комбінована піраміда». Приймав турнір вже оновлений і «перетягнутий» БК «Zovex» на Патона.
Учасники на відкритті змагань
Турнір зібрав 41 спортсмена – представників Федерації більярдного спорту Львівської області і не тільки. Загалом хороший показник для такого серйозного турніру. Хоча цю цифру можна було збільшити і до 45-50 спортсменів, та ряд гравців не змогли прийняти участь у змаганнях з тих чи інших особистих обставин.
Полідович і Плешко розігрують право першого удару
Формат проведення Чемпіонату включав у себе дві стадії: відбірковий тур (так звану кваліфікацію) та фінальну частину. У фінальній частині на гравців з кваліфікації вже чекала вісімка сильніших спортсменів-більярдистів Львівщини відповідно рейтингу, а саме: Микола Цяска, Юрій Семко, Ігор Мартин, Юрій Фурманчук, Ростислав Рем, Махір Рзаєв, Дмитро Цаценко та Василь Міщишин. Якщо ні для кого не було за новину бачити «сіяними» Семка, Цяску, Фурманчука чи Мартина, то інші чотири прізвища стали приємною несподіванкою, що свідчить про ріст більярдної майстерності і у «неТОПових» гравців ФБСЛо. Отже, повернемось до турніру.
Василь Міщишин готує піраміду до розбою
У кваліфікаційному раунді взяли участь 33 спортсмени, які боролись за вихід у фінальну частину. Перший день турніру пробіг досить швидко, лише останній матч за вихід з «підвалу» між Мотовиляком і Полідовичем тривав досить довго. Так, місце «під сонцем» - тобто у вісімці без поразок забронював собі Михайло Гриник з Трускавця, долаючи на своєму шляху все сильніших спортсменів – Шестакевич (3-0), Білич (3-1), Плешко (3-2). Слідом за ним оформив своє місце у фінальній частині і представник Червонограда – Микола Федишак, стабільно здолавши своїх суперників: Левков (3-2), Хачатрян (3-1), Мотовиляк (3-1). Третім у фінальну стадію пробився снукерист Петро Стецишин перемігши всіх своїх опонентів з однаковим рахунком 3-1 (Біла, Ковальчук, Кузик П.). І останнім безпрограшно до вісімки потрапив Андрій Сніданко, який у важкій боротьбі виграв перші дві зустрічі у «контрових» партіях (Безлейкін, Фуканчик) 3-2, і «всуху» переграв ветерана з Червонограду Святослава Іваніва (3-0).
Петро Стецишин зосереджено слідкує за грою суперника
Ігри «підвалу» визначали ще чотирьох щасливчиків, які мали змогу реабілітуватись за поразки у верхній частині сітки і пройти в наступний день змагань. Двоє з них Плешко і Мотовиляк забезпечили собі місце у 8-ці в одному матчі, оскільки «впали» одразу на зустріч за вихід з низу сітки. Плешко «розібрався» з Климом (3-0), а Мотовиляк в боротьбі переміг Полідовича (3-1). Двоє інших гравців: Фуканчик і Лозинський до виходу з «підвалу» провели по три зустрічі, де перемогли Клебана, Костіва та Кузика (3-0 у всіх матчах) та Самсонова, Тимківа і Іваніва (3-0, 3-2 і 3-1) відповідно.
Роман Мотовиляк грає з не дуже зручної позиції
Таким чином в фінальному етапі змагань окрім «сіяних» гравців, про яких було сказано вище, прийняли участь наступні спортсмени: Михайло Гриник, Тарас Фуканчик, Микола Федишак, Богдан Лозинський, Петро Стецишин, Андрій Плешко, Роман Мотовиляк і Андрій Сніданко.
Учасники фінального етапу змагань
Ігри фінальної частини розпочалися в неділю, 20 вересня. Тут, як не дивно шальки терезів по перемогах схилились до кваліфікованих гравців, які отримали свої перемоги в першому турі над сіяними, 5 проти 3-х. Це свідчить про те, що відбір добре вплинув на гру та моральну складову учасників. Серед «сіяних» гравців зі своїми суперниками впорались лише Семко, Цяска та Рем. Решта отримали поразки. Несподіванкою стало швидке вибуття зі змагань Ігора Мартина, який в першому турі поступився Мотовиляку Роману (3-0), а в нижній частині сітки Фурманчуку Юрію (3-1). Слід зазначити, що Фурманчук також зазнав «сухої поразки» в першому турі від Тараса Фуканчика (3-0). Ці двоє переможці (Мотовиляк і Фуканчик) зустрілися між собою в другому турі, тут гору взяв Фуканчик в «контрі» 3-2. На шляху до півфіналу Тараса Фуканчика спинив Михайло Гриник, перемігши «всуху» (3-0). Слід зазначити, що Михайло почав змагання з перемоги над Рзаєвим (3-0), та поступився в наступному турі Семку, з тим же «сухим» рахунком (3-0). З «підвалу» ж вийшов перемогою над Цаценком (3-1). Хорошим стартом розпочав свій виступ на змаганнях Микола Цяска, перегравши на старті тайтового Андрія Сніданко в «контрі» (3-2), далі «знищив» Ростислава Рема (3-0), та за вихід у півфінал поступився Богдану Лозинському (3-2).
Богдан Лозинський у грі за вихід в півфінал
Так, у півфіналах в одному матчі зустрілись представники БК «Казанова» з Трускавця – Гриник і Плешко, які вже грали між собою у кваліфікаційному раунді, де перемогу отримав Гриник (3-2) та Львів’яни Семко і Лозинський. У трускавецькій парі вдруге гору взяв Гриник Михайло (4-2), другим фіналістом став Семко Юрій, він переміг Лозинського (4-1).
Дружнє рукостискання перед ключовим матчем турніру
Юрій Семко став єдиним учасником змагань, який рухався турніром без поразок, не дивно, що він і переміг в змаганнях. У фіналі з Гриником Юра провів 4 чудові партії, перемігши в кожній з них. Кубок і звання Чемпіона області вкотре йде до рук молодого Семка. Нагадаю також, що він став переможцем ІІІ етапу Кубка Львова. Нинішні змагання – не випадкова перемога.
Чемпіон області - Юрій Семко
Цікавий факт: протягом турніру в двох матчах зустрічались ті ж самі гравці, це зустрічі Гриник-Плешко і Гриник-Семко. В кожній з них перемагав лише один спортсмен, в першій парі – Гриник, в другій – Семко.
Одна з пар, що зустрілись двічі по ходу змагань: Ю. Семко та М. Гриник
Залишається на завершення привітати Юру з перемогою, побажати подальших спортивних і життєвих успіхів. Вітаю!
Телефоном вдалось зв’язатися з Чемпіоном і привітати особисто. Під час розмови Юра сказав: «Це, мабуть, мій останній турнір, бо їду на роботу за кордон. Але я не переймаюся. Я пішов красиво, з високо піднятою головою… Чемпіоном.» (с).
Ю.Семко: погляд в майбутнє

Також пропоную переглянути запис фінальної зустрічі, повірте, буде цікаво.
_________________________________________________________________________________
Інформація і анонси на офіційному сайті ФБСЛо
Також всі новини ФБСЛо у соціальних мережах: Офіційна група Вконтакті та спільнота в facebook
За деталями щодо співпраці та участі в Федерації можна звернутись до Віце-президента ФБСЛо - Олександра Білевича на його офіційній сторінці в Facebook