понеділок, 2 листопада 2015 р.

Чемпіонат Львівської області. Знову Цяска.

Вчора в більярдному клубі «Zovex» на Патона стартував Чемпіонат Львівської області з «Вільної піраміди». Цей турнір проводиться вже за звичною схемою, де восьмеро кращих гравців за рейтингом проходять у фінальну частину змагань, а ще вісім розігрують право виступити у фінальній частині в кваліфікації. Таким чином за звання Чемпіона Львівської області виявили бажання поборотися 31 спортсмен, восьмеро з яких – «сіяні». Тож в суботу у кваліфікаційному етапі змагались 23 гравці.
Перед початком змагань
«Всуху» із першого туру забезпечив собі участь у вісімці Віталій Самсонов. Він переміг у трьох матчах, не програвши жодної партії (Клебан, Войтович, Шохін), і однаковий рахунок 4-0 дав змогу Віталіку грати вже в неділю. Також із першого туру до виходу з кваліфікації всі матчі провели Олександр Лапшин і Роман Бойко. Їх перемоги були не настільки розгромними, але також досить впевненими. Так, Лапшин переграв Савчака (4-1), Тихонюка (4-2) і Франко (4-1); Бойко ж до свого активу перемог  записав одну «суху» над  Антонівим (4-0), 4-1 перміг Хачатряна і 4-2 – Гелеша.
Віталій Самсонов - Львівський торнадо
Щодо «підвальної» четвірки, то тут з останньої зустрічі у вісімку пройшов Михайло Гриник, він упевнено (4-1) переграв Андрія Клебана, який долав повний шлях нижньої сітки. До завтрашнього дня пройшов і Андрій Франко: він переграв Михайла Кравчука з рахунком 4-2.
Роман Гелеш налаштований рішуче
         Навпаки визначився переможець ще одного матчу за вихід у вісімку, тут Роман Гелеш «всуху» переграв Сергія Шохіна. Хочу зазначити, що саме Гелеш рухався «підвалом», а Шохін одразу грав за вихід до фінальної частини змагань. За тим самим сценарієм визначився і шістнадцятий учасник фіналу – ним став Назар Савчак, який в «контрі» вирвав таки перемогу в Антоніва.
Ігор Антонів готується розбивати піраміду
Таким чином можливість завоювати право на звання Чемпіона області з «Вільної піраміди» отримали такі спортсмени: Роман Бойко, Роман Гелеш, Михайло Гриник, Олександр Лапшин, Василь Міщишин, Роман Мотовиляк, Махір Рзаєв, Ростислав Рем, Назар Савчак, Віталій Самсонов, Олег Сомик, Володимир Тимчишин, Андрій Франко, Юрій Фурманчук, Дмитро Цаценко та Микола Цяска.
Цяска-Фурманчук. Розкатка.
В фінальній частині двічі  по ходу змагань зустрілись Цяска і Гелеш – в першому турі Цяска переміг 4-2, а в півфіналі просто розгромив Романа 4-0 (відео). Не пас задніх і Михайло Гриник, який хоч і з підвалу, але все ж пройшов до фіналу, перемігши одного з фаворитів – Юру Фурманчука з рахунком 4-1. Хочу зазначити, що з першого туру з перемогами пройшли більшість гравців, які боролись в кваліфікації. Такий результат показує, що краще налаштовуватись по ходу турніру.
Фінальний матч між Гриником і Цяскою тривав близько години. Тут Михайлу вдалося виграти лише одну партію, інші п’ять були за Миколою.  Варто зауважити, що це вже третя поспіль перемога Цяски на турнірах (4-й етап Кубка, ЛЛБ №23) і зараз область. Схоже, повторюється минулорічний осінній сценарій, де Микола також показав досить високу результативність під кінець року. Слід привітати і Михайла, адже на області він вкотре демонструє хороший рівень підготовки: на чемпіонаті з «Комбінованої піраміди» він також посів 2-ге місце.

Чи зможе Микола продовжити свою переможну серію? Чи вдасться Михайлу завоювати Чемпіонат області? Відповіді на ці питання ми почуємо/побачимо згодом, а на часі підготовка до найочікуванішої події року – відкритого міжнародного комерційного турніру «Lviv OPEN» пам’яті Романа Коваля, який відбудеться 20 листопада на базі двох клубів «Zovex». Попередня реєстрація відкрита на офіційній сторінці турніру.