вівторок, 2 лютого 2016 р.

ЛЛБ №25. Рій. З першої спроби – перший.

Вчора у Львові завершився двадцять п’ятий турнір під егідою ЛЛБ. Це вже третя серія змагань, які з кожним туром набирають все більших обертів в регіоні. Цього разу на черзі була «комбінована» піраміда. Визначити кращого зібралось аж 43 більярдисти, і це незважаючи, що багато спортсменів цими днями приймали участь у І етапі Кубку України зі снукеру. Така кількість учасників є досить позитивною, відмічається високий ріст відвідуваності саме цієї серії змагань спортсменами і аматорами.
Учасники змагань перед початком турніру
Щодо турніру, то грали «москву», рейтинг ЕЛО і максимальна «фора» 10-6. Проводили змагання у вже звичному і відомому БК «Zovex».
Отже, з «верхньої» частини сітки до стадії плей-офф практично без проблем дістались Роман Войтович, Махір Рзаєв, Мікаель Хачатрян, Тарас Фуканчик, Назар Федишак, Ростислав Рем, Ігор Рій та Юрій Хрущ. Поєдинки цієї частини сітки носили здебільшого «контровий» характер, «сухих» рахунків було зафіксовано менше. Такий показник свідчить про підвищення майстерності гри на більярді у спортсменів-аматорів.
Антон Шестакевич
З першого туру змагатись до «підвалу» відправились переможці попередніх кіл – Микола Цяска, Антон Шестакевич та Микола Гуденко. Наприкінці до них приєднався ще й переможець ІІ серії турнірів ЛЛБ Ігор Мартин.
Зустрічі за визначення ще вісьмох «олімпійців» були досить напруженими. Більшість матчів завершувались в п’ятій партії, з перевагою в дві партії перемагали Роман Гривняк, Назар Савчак, Павло Дуркач та Ігор Мартин і лише одну «суху» оформив Віталій Стахура, 3-0 він розгромив Олега Кузика.
Ігор Мартин
В іграх на виліт досить жваво до півфіналу дістався Роман Войтович, програвши лише одну партію з семи. Перед його натиском не встояли Іван Томинець і Павло Дуркач (3-0 і 3-1 відповідно). На максимальній «форі» 10-6 Мікаель Хачатрян в «контрі» вирвав перемогу в Ігора Мартина, а за вихід в півфінал «сухо» пройшов Романа Мотовиляка 3-0. Нижньою частиною через дві «контри» до півфіналу «доплив» Ростислав Рем (фаворит на цих змаганнях за результатами виступу на І етапі Кубку Львова). Ще одним півфіналістом став Ігор Рій, який вирвав перемогу в Назара Савчака 3-2 і без програних партій оформив перемогу над Юрієм Хрущем.

Матчі за вихід в фінал були повністю різними. Хачатрян беручи максимальну фору швиденько забив потрібні 18 куль в трьох партіях Войтовичу, чим забезпечив собі право виступу в головному поєдинку. Зустріч між Ремом та Рієм тривала довго. Тут зіграли всі п’ять партій. Ростислав мав всі шанси пробитись до фіналу, «беручи» кулю фори і зважаючи на свій рівень гри… Та Ігор не погодився, і вирішив стати першим фіналістом на першому турнірі ЛЛБ за його участі. Як стане відомо згодом, він і стане переможцем цих змагань.
Фінал. Ігор Рій та Мікаель Хачатрян
Фінальний поєдинок пройшов з перевагою Рія. Він виграв потрібні для перемоги чотири партії, натомість програвши лише дві. Ось чудове підтвердження девізу «Переможцем може стати кожен». Ігор дебютував на турнірах такого формату і з першої спроби став першим. Мої вітання!