неділя, 24 квітня 2016 р.

ЛЛБ №28. Ще один тріумф Лапшина.

43 більярдисти зібрались в суботу 16 квітня у більярдному клубі «Zovex» на Патона, щоб поборотись за перемогу у любительському турнірі ЛЛБ з комбінованої піраміди. Географія учасників залишилась практично незмінною: Львів та Львівська область. Серед гостей – спортсмени з Бучача, Донецька, Чернівців та Мукачево.
Перед початком змагань.
В першому турі сили суперників розподілились майже рівно. На максимальній форі проти  Ігора Штефанюка грав його тезка – Мартин, а Миколі Цясці протистояв теж тезка – Гуденко. Завершились їхні матчі «контровою» перемогою Мартина 3-2 і поразкою Цяски 3-1. Також максимум 10-6 по кулях Ігору Климу давав Юрій Семко, де Юра все ж «дотиснув» суперника у п’ятій партії. Єдина учасниця змагань Вікторія Дідушок програла свою стартову зустріч Герману Луценко-Янкович 3-0.
Юрій Семко

В наступному турі, за крок до олімпійки здебільшого зустрічі завершались з «сухими», або «контровими» рахунками. Далі турніром рухаються Семко і Мартин, вони на тих же умовах («фора» 10-6) переграють своїх суперників – Рема 3-1 і Кравчука 3-2. Переможець попереднього турніру ЛЛБ Богдан Стахура в «контрі» переграє Луценко-Ярошевич. З тим же рахунком 3-2 Юрій Фурманчук бере верх над Дмитром Кравцовим (10-6). За ними повні зустрічі зігрують Сергій Куранов, Мирон Штогрин і Олександр Лапшин. Вони переграють Мар’яна Полідовича, Андрія Стружа та Дмитра Гарасима відповідно.
Мирон Штогрин

Паралельно з іграми у «підвалі» тривають зустрічі за вихід у стадію «плей-офф». Найпоширенішим рахунком стає «сухий» 3-0. Так Олександр Лапшин переграє Василя Міщишина, Ігор Мартин  - Олега Пиза, Роман Мотовиляк поступається Олегу Кузику, Штогрин Мирон переграє Сергія Куранова, а Юрій Семко бере гору над своїм тренером-тезкою Фурманчуком. Далі проходить Володимир Чегус переграючи Богдана Стахуру 3-1, Микола Гуденко з тим же рахунком відправляє в «підвал» Максима Первака, і єдину «контрову» зустріч витягує Роман Гривняк, йому поступається Олег Сомик.
Антон Шестакевич щось задумався

В нижній частині сітки першими аутсайдерами стають Дідушок, Слобода, Кравчук, Кравцов, Кардашевський, Сруж та ряд інших спортсменів. Не вдається прокласти собі шлях до «олімпійки» Миколі Цясці – він поступається 3-1 Назару Тимківу. До фінального дня вдається пройти Дмитру Гарасиму, Богдану Стахурі, Ігору Климу, Юрію Фурманчуку, Олегу Пизу, Міщишину Василю, Назару Савчаку, та вперше за історію змагань – Олегу Сомику.
Олег Сомик

Ігри 1/8 фіналу відбулись вчора, 17 квітня. Всі матчі розпочались одночасно. Олег Пиз оформлює швидку перемогу над Володимиром Чегусом, Юрій Семко впевнено переграє Василя Міщишина 3-1. Ще одну «суху» перемогу і прохід далі забезпечує собі Мирон Штогрин (переможений – Назар Савчак). Ще три «контрові» зустрічі вирішують імена наступних четвертьфіналістів: Гривняк перемагає Клима, Лапшин – Фурманчука, і в досить драматичній розв’язці програючи по ходу зустрічі, Кузик перемагає Сомика (з таким же рахунком завершилося їх протистояння на ІІ етапі Кубка Львова попереднього вікенду). Микола Гуденко обігрує Дмитра Гарасима 3-1. Ігору Мартину не вдається взяти реванш у переможця минулого турніру ЛЛБ Богдана Стахури 3-1.
У чвертьфіналі Юрій Семко громить Олега Пиза 3-0 і йде далі. Мирон Штогрин 3-1 обігрує Олега Кузика. З такими ж рахунками (3-1) до півфіналів потрапляють Олександр Лапшин і Роман Гривняк переграючи Стахуру і Гуденка відповідно.
Не вийшло боротьби за вихід до фіналу в зустрічі Олександра Лапшина з Романом Гривняком. Саша впевнено перемагає 3-0 і чекає переможця іншого півфіналу, де його тренер Юрій Семко на максимальній «форі» 10-6 змагається з Мироном Штогрином. Програючи по ходу матчу 2-0 Мирон Штогрин виграє наступні дві партії, зводячи поєдинок у «контру». До пятої партії обидва гравці підходять доволі серйозно, та все ж швидше свої необхідні для перемоги 10 (!!) куль забиває Семко.
Перед фіналом. Лапшин-Семко

Фінальний поєдинок відбувався з гандикапом 10-6 на користь Олександра Лапшина. В перших трьох партіях Саша сповна скористався своєю перевагою, адже забити 6 куль йому вдавалося досить легко. Та він досить швидко, напевне, повірив у свою перемогу, і Юрій Семко скористався цим психологічним моментом. Витягуючи партію за партією звів матч до «контри». Після перерви в багатьох факторах перевага була на стороні Юрія, рахунок у партії став 8-5 на користь Семка. Та останню кулю все ж вдалось забити Олександру. Хоча удар відбувся з «кіксом», та все ж куля потрапила в лузу, і з рахунком 4-3 Лапшин вдруге став переможцем турнірів ЛЛБ. Тренування дають своє. Саме перемоги гравців на таких турнірах говорять про значний ріст майстерності більярдиста. Варто відзначити і роботу тренера, фіналіста цих змагань –Юрія Семка, адже його учні практично в кожному турнірі проходять до стадії плей-офф, і як от зараз – перемагають в них. Бажаю подальшого розвитку, цілеспрямованості і спортивних досягнень.
Переможець турніру - Саша Лапшин

Як бачимо, це вже восьмий турнір з ІІІ серії, не за горами і фінальний, дев’ятий. Перед ним на сторінках мого блогу Ви зможете ознайомитись з аналітикою і багатьма цікавими фактами саме ІІІ серії турнірів ЛЛБ. До зустрічі на сторінках блогу.