понеділок, 29 травня 2017 р.

Станіслав Тимчій – двократний володар Кубку «Zovex»

Триденний більярдний марафон у Львові завершився! Напружена боротьба точилася у стінах БК «Zovex» до останньої забитої кулі. Про перебіг відбірного етапу я писав у своїй попередній статті. От і прийшов час розповісти (забіжу наперед), як Станіслав Тимчій став двократним переможцем Кубку «Zovex». Нині у його арсеналі перемоги 2015 і 2017 років.

Посів стадії плей-офф відбувся з умовою того, що гравці, які зустрічалися в групах,  не пересікалися в першому турі сітки, тобто стадії 1/16 фіналу. Загальна картина першого туру фінальної стадії виглядала з перевагою одного з фаворитів. «Всуху» обіграли своїх опонентів Рій, Мартин, Тимчій, Стахура, Семко та Король. Мимренко в контрі здолав Чамбулу, Щудло – Хачатряна, а Лозинський – Гулу. 4-2 в першому турі перемагали Сайков, Захаров, Говтва, Костів Р. і Плешко. З різницею в три партії пройшли в 1/8 Костів І. та Лапшин.
Андрій Плешко
З наближенням фіналу зростала напруга. Рівень гравців, які залишалися в турнірі, практично урівнювався. Свідченням цього став той факт, що в жодному з наступних етапів не зафіксували нульових поразок, а в більшості матчів не обходилося без боротьби.
В іграх за вихід в ¼ найближчий до «сухого»  рахунок  (4-1) було зафіксовано у зустрічах Семко-Щудло (тут і далі переможця виділятиму жирним шрифтом), Плешко-Костів та Тимчій-Захаров.  Впевнено пройшли далі Рій та Говтва: з рахунком 4-2 вони залишили без призових місць Мимренка та Лапшина відповідно. В контрі здолав свого суперника Стахура. Матч Мартин-Сайков завершився також в останній партії. Несолодко довелося Мартину, який на матч був фаворитом, і лише в останніх кулях переграв гравця з Закарпаття. Найпізніше завершився матч Лозинський-Король, тут гість з Ужгорода також зазнав поразки 4-3.
Ігор Мартин

Першими півфіналістами стали Тимчій і Плешко. Вони переграли Стахуру та Лозинського з однаковими рахунками 4-1 відповідно. Першим свого суперника «отримав» майстер спорту з Луцька, перемогу в матчі здобув Мартин вигравши у Рія 4-2. Плешку довелося чекати довше, після вдалого старту Семка у матчі з Говтвою (львів’янин повів 2-0) у гру вступив Данило і «взяв» три партії підряд. Юрі все ж вдалось дотягнути до «контри», та в фінал пройти не зумів. Сьому партію виграв Говтва.
Данило Говтва
В ½ фіналу зафіксували два однакових рахунки 5-3. Першим фіналістом став Говтва, який обіграв Плешка. Мартин з усіх сил давав бій Тимчію, та не вистачило зовсім трохи. В фінал пройшов лучанин.
Головний матч турніру проходив на одному подиху. Відкрита гра обох спортсменів проходила плавно і практично безпомилково. Оскільки організатори вирішили розділити фінал на дві сесії (перша –  з п’яти партій  і друга –  до перемоги), то проміжовий рахунок фіналу став 4-1 на користь Тимчія, який зміг взяти чотири партії поспіль після поразки в першій. Друга сесія почалася знову з перемоги киянина, і рахунок скоротився до 4-2. В боротьбі тривала і сьома партія, де Данило міг перемагати, та «кидок» при семи кулях у суперника перевів матч у стадію, коли кожна партія могла стати останньою. При рахунку 5-2 Станіслав підійшов до гри з максимальною концентрацією і оформив другу перемогу на Кубку «Zovex». Рахунок фіналу 6-2.
Після фіналу суперники стають друзями.

Вітаю Станіслава з перемогою і з другим Кубком «Zovex», який цього року знову поїхав до Луцька. Відео фінального матчу пропоную переглянути нижче.