понеділок, 14 серпня 2017 р.

Чемпіон Львівської області… з Волині

Ні, на жаль, це не я. Так, я зіграв на цьому турнірі, але перемогу здобув мій земляк, майстер спорту з Луцька Станіслав Тимчій.
Вже другі за ліком обласні змагання цього року пройшли під керівництвом Федерації більярдного спорту Львівської області. Цей чемпіонат – з динамічної піраміди. Прийняли участь у відкритих змаганнях учасники з Львівської, Закарпатської та Волинської областей. Всього позмагатись за чемпіонство зібралося 24 спортсмени. Формат проведення трохи змінився: замість звичайної сітки до двох поразок спочатку розіграли груповий етап з виходом в плей-офф.

24 учасники були поділені на шість груп по чотири гравці у кожній. В кожній групі було два прохідних місця, де за посівом четверо автоматично отримували путівку до чвертьфіналу, а ще восьмеро грали додаткову зустріч на стадії 1/8.

Фаворити якщо не змагань, то групового турніру, без сюрпризів пройшли в олімпійку. Ігор Мартин та Андрій Щудло перемогли у групі А. У групі В, як і прогнозували, перші дві сходинки зайняли Станіслав Тимчій та Олександр Лапшин відповідно. В групі С, яка серед усіх була найбільш непередбачуваною, з першого місця пройшов Олександр Сайков з Ужгорода, другим став Юрій Семко, який останнім часом перейшов на снукер. Група D підкорилася тренеру та учню: з першого місця пройшов Юрій Фурманчук, Василь Міщишин – другий. Ще двома учасниками стадії плей-офф стали Юрій Хрущ та Ростислав Рем.
За жеребом перепустку в недільні чвертьфінали отримали Сергій Король, Юрій Хрущ, Станіслав Тимчій та Ігор Мартин. Тим часом організатори змагань прийняли рішення провести 1/8 фіналу в суботу, не відкладаючи на неділю. За посівом Семко зустрівся з Міщишином і виборов перемогу в контрі 4-3. Решта матчі завершилися з однаковим рахунком 4-2. Фурманчук здолав Рема, Сайков – Самсонова, а Лапшин не залишив шансів для Щудло.

Недільного ранку Юрій Семко у швидкому темпі відправив Сергія Короля готуватися до «Ungvár Cluster Cup 2017»  здобувши «суху» перемогу 4-0. Тренер Семка Фурманчук тим часом в контрі переграв  Хруща. Станіслав Тимчій обіграв Олександра Сайкова (4-2). Ще один рахунок 4-2, мабуть, найпоширеніший на турнірі, зафіксували в останньому чвертьфіналі, де Олександр Лапшин взяв гору над Ігорем Мартином.
Першим фіналістом став лучанин Станіслав Тимчій. Програючи на старті півфіналу 2-0 Станіслав зміг спинити натиск молодого львів’янина, спочатку зрівнявши рахунок, а далі зміг довести матч до переможних 5-3. Тезки Семко та Фурманчук зіграли всі дев’ять партій. Перемогу у вирішальній здобув Семко.
Фінал розпочався активно, ініціативу з перших хвилин матчу захопив Семко, вигравши дві перші партії. Станіслав з відповіддю не забарився: набравши хід і зловивши свою гру зрівняв рахунок і більше Семка вперед не відпустив, довівши фінал до переможного рахунку 6-3 на свою користь. Перемога на чужому полі для Станіслава не новина, адже він частий гість Львівських більярдних клубів. Вітаю Станіслава з перемогою.

Наступних вихідних на любителів більярду на Заході очікує дві непересічні події, а саме:
У Львівському БК «Snooker Lviv» пройде Відкритий Кубок Галичини зі снукеру. Призовий фонд 100% внесків + 10000 гривень.

Ужгород запрошує любителів кластеру на «Ungvár Cluster Cup 2017». Призовий фонд 30000 гривень і за обіцянкою організаторів присутність зірок українського більярду: Павла Радіонова, Андрія Клестова, Володимира Перкуна, Юрія Смірнова та інших.