вівторок, 30 січня 2018 р.

Анатолій Маліванчук перемагає в Луцьку

Відкритий етап Кубку України серед ветеранів, приурочений до 70-річчя Івана Ариванюка, завершився тріумфом найстаршого учасника змагань Анатолія Маліванчука. За свою перемогу «дядя Толя», окрім призового фонду, отримав кий від майстра-ювіляра.

В турнірі прийняли участь сильні гравці з 18 міст України, серед яких Маліванчук, Кирпичек, Зимак, Демідов, Хімочка, Іванів та інші. Дебютував на більярдних змаганнях єдиний представник Хмельницької області, гравець з Шепетівки, Олександр Косік. Саме йому випало розпочинати перший матч туру в боротьбі з ювіляром Іваном Ариванюком. Як не старався Іван «Луцький» перевести гру на свій лад – нічого не вдавалось, і вже після двох партій рахунок став 2-0 на користь Косіка. В наступній партії Ариванюк все ж зміг скоротити відставання в останній кулі, та четверта (знову ж таки на 7-7) стала вирішальною, і винуватець турніру відправився до «підвалу».

Ще три матчі першого туру завершилися в контрових партіях. Богдан Подоляк з Кристинополя поступився гравцю з міста корабелів Леоніду Калачинському, лучанин Леонід Отченашенко не зміг переграти Гната Кирпичека з пристоличного Вишневого. В черговій контрі західного дербі між Михайлом Демідовим та Святославом Іванівим перемогу здобув останній. В єдиному «сухому» матчі цього туру Євген Чебенеєв здолав Богдана Жука.
В наступному турі один за одним прокладали собі шлях до олімпійки Маліванчук, Іванів, Самборський, Мирончук, Карпів, Дембіцький, Кирпичек та Зимак. В «підвалі» тим часом Чебенеєв вибив з турніру господаря поля Ариванюка (3-1). Слідом за ювіляром покинули турнір Хімочка, Подоляк, Ковінченко та Жук. Так завершився перший ігровий день змагань.
Іван Ариванюк виконує перший удар на турнірі
Наступний день розпочинали гравці, які ще не мали поразок протягом дистанції. В матчах за вихід в чвертьфінал Анатолій Маліванчук досить швидко обіграв Святослава Іваніва (3-0), ще одну «суху» оформив Микола Зимак, не давши Гнату Кирпичеку жодних шансів. Після порівняно швидких перемог потягнулися довгі матчі у тактичному стилі, які, навпаки, завершилися контрами. Карпів обіграв Дембіцького, а Мирончук – Самборського. З підвалу до ¼ вдалося пробитися таким спортсменам: Михайлу Демідову, Святославу Іваніву, Гнату Кирпичеку та Олександру Косіку.
Завершувався ігровий день чвертьфінальними матчами, де Маліванчук здолав Кирпичека (3-1). Цікаво, що матчбол гравця з Шаргорода потрапив до лузи незаплановано. Відео матчу можна переглянути за посиланням (на жаль, через проблеми інтернету останні 5 хвилин матчу залишились поза ефіром). В матчі Йосип Карпів – Михайло Демідов знайомі між собою суперники дограли до контри. У вирішальній партії першим сім куль на свій рахунок записав Карпів, Демідов згодом підтягнувся, скоротивши розрив до однієї. Та Карпів, який цього дня грав дуже добре, поклав чужого через весь стіл, як кажуть гравці «під скобу», і пробився на п’єдестал переможців. Святослав Іванів не зміг втримати атакуючого наступу Миколи Зимака, в результаті чого одержав поразку 3-0. Наступного ж дня Святослав вдома, в Кристинополі, виграв чемпіонат міста з комбінованої піраміди.

Справжня сенсація сталася саме в чвертьфінальному матчі, де досі невідомий більярдній спільноті Олександр Косік обіграв знаменитого і титулованого Степана Мирончука з Кропивницького. Матч завершився з рахунком 3-1 на користь Косіка. Найцікавіше те, що в півфінал переможець вийшов знову ж таки на Анатолія Маліванчука, з яким вже грав на одному з етапів змагань. Для мене особисто Олександр Косік – відкриття турніру.
Олександр Косік

Неділя розпочалася з півфіналів. Матч Маліванчука і Косіка пройшов за сценарієм їхнього попереднього протистояння. Першу партію взяв Косік, а далі Маліванчук почав діяти більш позиційно у стилі старої школи. Відкрита гра Косіка проти тактичних загадок Маліванчука результату не принесла: три наступні партії забезпечили перемогу «дяді Толі», і він – у фіналі. До того ж відомим вже був і його суперник. Боротьба між представниками Чорткова та Івано-Франківська Миколою Зимаком та Йосипом Карпівим завершилася впевненою перемогою першого. Рахунок в матчі зафіксовано аналогічний попередньому півфіналу – 3-1.
Фінал турніру вийшов справжнім посібником тактичної гри, сторінки якого гортали обидва спортсмени, та більш глибоко цю науку читав саме досвідчений 72-річний Анатолій Маліванчук. Він виграв три стартові партії (першу – за 10 з гаком хвилин, а дві наступні зайняли майже дві години) і виявився за крок до перемоги. Не хотів відступати і Микола Зимак: програючи за кулями 5-7, він зміг вирвати перемогу в четвертій та дещо скоротити відставання. Наступна партія, яка стала останньою, теж затягнулася. Шальки терезів коливалися практично на рівних, та при 6-5 на користь Маліванчука, він пішов на складний удар через увесь стіл і не схибив. Наступний удар по відіграшу все ж привів биток в губки лузи, а обертання зробило свою справу і,  дещо подумавши, куля спустилася в лузу, а Анатолій Маліванчук став переможцем турніру. Пропоную переглянути відео матчболу:
Так завершився турнір, приурочений до 70-річчя Івана Івановича Ариванюка. Ювілейний кий знайшов свого власника, заслужено його забрав з собою в Шаргород дядя Толя Маліван.
Четвірка найсильніших: Микола Зимак, Анатолій Маліванчук, Йосип Карпів та Олександр Косік