неділя, 8 квітня 2018 р.

Чемпіонська "динаміка" Білозерова!

Незапланований раніше і дуже неочікуваний чемпіонат світу з динамічної піраміди 2018 року завершився сьогодні в Казахстані. Як писав український ресурс Billiardnews: «Вдруг как в сказке скрипнула дверь – будемв динамику играть мы теперь». Не дивно, що чемпіонат відбувся так несподівано, адже Міжнародна конфедерація піраміди не мала змоги провести цю першість, а казахи якимось чином знайшли на призовий фонд 37 з гаком тисяч доларів. Для України було виділено 9 місць: 5 для чоловіків і 4 – для жінок. Хоча повністю квоти так і не заповнились через відсутність фінансування. З чоловіків на світову першість відправились Павло Радіонов, Дмитро Білозеров, Андрій Клестов та Артем Моісеєнко. Єдиною представницею на жіночому турнірі стала Анастасія Ковальчук.

Особисто для мене фаворитом цих змагань зі старту був Дмитро Білозеров. Також я очікував хорошої гри від Йосипа Абрамова. Саме ці двоє більярдистів, які пропагують не просто атакуючу, а атакуючу «в кубі» гру, не могли залишитись поза увагою впродовж усієї дистанції.
Вже в першому колі всі українці обіграли своїх суперників, що дуже важливо, адже формат проведення – олімпійська система до першої ж поразки. З однаковими рахунками 6-1 здобули стартові перемоги Павло Радіонов та Дмитро Білозеров над Аюбхоном Темирхоновим та Русланом Кутчубаєвим відповідно. З результатом 6-2 завершились протистояння Андрія Клестова з Кайратом Онгонусовим та Артема Моісеєнка з першим єгиптянином , який прийняв участь у чемпіонаті світу, Ахмедом Галалем. Наші спортсмени з легкістю подолали стартовий бар’єр чемпіонату світу.
Наступний тур став одним з найважчих для наших спортсменів Артема Моісеєнка та Дмитра Білозерова. Обом дістались непрості суперники – Ернар Чимбаєв та Павло Кузьмін відповідно. В напруженій грі обидва українці здобули перемоги в контрах (6-5). Пройшли далі і Клестов з Радіоновим, вигравши з однаковими рахунками 6-4 у Васифа Мамедова та Євгена Салтовського.
У 1/8 фіналу в нашу збірну прийшли перші втрати: Андрій Клестов програв Йосипу Абрамову (6-2), а Артем Моісеєнко поступився Максиму Пану (6-4). Надії для нас залишили лише Павло Радіонов (перемога над Сейхуном Агаєвим з рахунком 6-4) і Дмитро Білозеров, який розгромив киргиза Изата Ратбекова (6-1).
Нижня половина сітки, де виступали обидва наші спортсмени, могла замкнутись на українському півфіналі. Але після чергової впевненої перемоги Дмитра Білозерова над ще одним киргизом Канатом Сидиковим (6-2) Павло Радіонов вийти в півфінал не зміг, поступившись в чвертьфінальній контрі місцевому ЗМСу Аліхану Каранєєву (6-5).
Зловивши свій звичний ритм, Білозеров в півфіналі «розбирається» з Каранєєвим за менш ніж годину. Розгромний рахунок 6-1 – і українець в фіналі зіграє з Йосипом Абрамовим, який в матчі ½ переграв місцевого більярдиста Максима Пана (6-4).
Атакуючий і відкритий стиль гри обох учасників обіцяв нам цікаве протистояння у фіналі. Очікування, які розпочалися ще вчора, виправдались на всі 100%.
У першій партії два підходи по 4 кулі від Йосипа Абрамова вивели його вперед (1-0). В наступній Дмитро Білозеров відновлює статус-кво (1-1) з рахунком 8-3 в партії. Третій розбій в фіналі, і знову точний Абрамов. В результаті – шість «з кия», за чим розпочинається серія відіграшів. Білозеров знаходить аргументи і виривається вперед, «вкравши» перемогу в суперника (2-1). Перші вісім «з кия» були зіграні в четвертій партії. Їх забив українець і потроїв перевагу (3-1). Перший неточний розбій відбувся в п’ятій партії, яка пройшла за сценарієм, схожим до третьої. Шість куль, які зігрує Абрамов, не приносять йому перемоги. За Білозерова вступається фортуна: фукс після атаки через весь стіл дає йому позицію, і Дмитро виходить у відрив (4-1).
Після перерви, яку бере Абрамов, боротьба загострюється. Отримавши простого свояка в середину, Білозеров промахується і отримує дві підряд партії від Абрамова «з кия». Відставання скорочується до 4-3. Штраф Абрамова при рахунку 5-5 у восьмій партії знову дозволяє Білозерову збільшити перевагу до 5-3. Неймовірним кидком росіянин забирає дев’яту партію і вкотре наздоганяє українця (5-4). Зовсім трохи не вистачає Абрамову, аби зрівняти рахунок у десятій, найдраматичнішій партії. Тут був і абриколь від Йосі, і серійна гра у Дмитра, і навіть «дурень», який також підтягував Абрамова до нічиєї. Та все ж Білозеров зміг виграти і цю партію, наблизивши чемпіонство до однієї перемоги (6-4). Саме 11-та партія мала стати вирішальною для Дмитра. Після 6 куль, які українець зіграв з одного підходу, «свій» в середину виглядав дуже легким. Шкода, та з ударом Білозеров не впорався і отримав вісім у відповідь. Рахунок 6-5 – і пристрасті біля більярдного столу просто киплять, як і Абрамов, який після виграної партії радіє, наче виграв фінал. Та навіть такий спосіб «застосувати» на досвідченого «каталу» з Миколаєва не діє. Дванадцята партія, нарешті, стає останньою. Після 4 куль з кия Абрамов «маже» необов’язковий свій всередину. Дмитро підходить до столу і його вже не спинити. Все, що залишилось Абрамову, – після кожного точного удару Білозерова ще довше триматись за голову, ховаючи розпач на обличчі. Вісім куль з підходу не забарилися, остання з яких була зіграна з руки «під скобу». Дмитро Білозеров здобуває свій перший титул чемпіона світу і стає багатшим на 10 тисяч доларів. Мої вітання!