вівторок, 4 вересня 2018 р.

Жіночий кубок України їде в Київ

Неймовірно класну і динамічну гру в жіночому фіналі продемонстрували майстер спорту міжнародного класу Анна Котляр з Києва та її суперниця, менш титулована Карина Вержиковська зі Львова. Звісно, фаворитом в зустрічі виступала киянка, але сумнівів, що місцева більярдистка дасть їй бій, не було. Тим паче мотивація у Вержиковської на цю перемогу була більшою, адже у неї на кону було звання майстра спорту.
Рахунок у матчі відкрила Котляр, та одразу ж потрапила під шквал «своїх» та просто скажених «чужих» куль від Вержиковської, в результаті чого рахунок став 1-5 на користь львів’янки. Дещо пригальмувавши свій натиск, Карина пропустила кілька «своїх» у відповідь, та перемогу в партії не упустила і вийшла вперед (0-1). Черговий підхід – і Вержиковська забиває з розбою та додає на свій рахунок ще три кулі. Після серії відіграшів першою помилилась Карина, але отримала лише одну кулю від своєї суперниці і так само швидко її відквитала. Рахунок в партії став 1-4. Далі настала черга помилятись Котляр. Вона змазала необов’язковий чужий всередину і натомість отримала свояка (1-5). Серія відіграшів – і позиція закривається, а чергова помилка від Котляр стає останньою. Вержиковська добирає три необхідні кулі для перемоги і подвоює перевагу (0-2).
Неточний розбій Анни у третій партії – і за роботу знову береться її суперниця, яка зігрує підставку в середню лузу. Та цей підхід завершується неточним ударом з «дому». Черговий удар киянки, «подарунки» продовжуються, а Карина збільшує перевагу в партії до п’яти куль. Неточний відіграш від Вержиковської дозволяє Котляр «розмочити» рахунок в партії штрафною кулею, а потім додати до неї ще одну. Вержиковська відповідає двома свояками, один з яких можна віднести до розряду космічних, і зупиняється за крок від перемоги. Та дві спроби зіграти партійну кулю були не під силу Вержиковський, і вона підпустила свою суперницю впритул (6-7). Згодом одна з трьох куль, які залишилися на столі, дістається Анні, а через деякий час вона одержує першу перемогу в цьому фіналі і скорочує відставання до 1-2.
Після десятихвилинної перерви Анна Котляр зробила правильні висновки і розпочала боротьбу уже в розміреному, тактичному ритмі. Це принесло їй перші плоди, і вона за два підходи зіграла шість куль, чим  заклала фундамент для перемоги. Все, що вдалося Вержиковській у цій партії – відповісти чотирма точними ударами, ще два, необхідні для перемоги, провела Котляр і відновила статус-кво у фіналі.
У п’ятій партії з розбою точно зіграла Котляр, при цьому до забитої червоної кулі в подарунок до дальньої лузи впала й біла. З руки на свій рахунок вона додає ще одну, та на цьому підхід завершено. В напруженій боротьбі дівчата довели партію до рахунку 7-7, де в останній кулі Вержиковська вже вдруге вийшла вперед. Та її перевага тривала недовго. Протягом короткого відрізку часу рахунок зрівнявся і матч перейшов у контру.
У вирішальній партії емоції зашкалюваали. Вперед спочатку вирвалась Анна Котляр і була за кулю до перемоги. Карина Вержиковська також знайшла сили для останнього ривка і скоротила відставання до 7-6. Довго не могли забити прості кулі суперниці, та першою все ж влучила в ціль Котляр і здобула перемогу в Кубку України серед жінок. Щодо Карини, то, результат для людини, яка не грала останнім часом, досить хороший. Вітання переможниці та фіналістці.