вівторок, 4 вересня 2018 р.

Кубок України: чим завершилося більярдне свято

Два півфінальні матчі Кубку України 2018 з комбінованої піраміди мали зовсім різний сценарій розвитку подій. Першими до столу вийшли Юрій Смирнов та Станіслав Тимчій. З першої партії Смирнов показав свої серйозні наміри на цей матч і впевнено повів в рахунку. З наступного розбою Смирнов знову виходить вперед за кулями, але одразу отримує серію від Тимчія, якому до перемоги залишається провести два точні удари. Помилка при грі «з дому» від Станіслава, здалося, вирішила долю всього поєдинку: як ви вже зрозуміли, він програв партію, яку змушений був вигравати. Невелика боротьба далі – і Смирнов потроює перевагу. Надактивний розбій лучанина у четвертій партії став підтвердженням того, що наміру боротися у нього практично не залишилося. У результаті цього Смирнов оформив четверту партію на свою користь, а в п’ятій склав неймовірну серію – вісім куль з розбою – і став першим фіналістом турніру.

У паралельному матчі в донецькому дербі зійшлися Павло Радіонов та Андрій Клєстов. Шанси на перемогу в цій парі були рівними, та з першої партії Радіонов був змушений двічі наздоганяти суперника. Рахунок на табло став 2-2, і лише в п’ятій партії Радіонов вперше вийшов вперед, а згодом серією у сім куль з однією випадковою подвоїв перевагу (4-2). Клєстов не здається і дуже впевнено наздоганяє свого суперника та зводить матч у контру. Після кількох підходів до столу рахунок стає 5-4 по кулях на користь Павла і гра набуває тактичного характеру, де в класичному відіграші через два борти після удару Радіонова свояк знаходить лузу. Майстерний удар «з дому» – і в середину падає дві кулі, що й було необхідно для перемоги. Другим фіналістом кубку України стає Павло Радіонов.

Перед фіналом я запустив опитування на сторінці блогу в Facebook, де запитав, хто, на думку підписників, стане переможцем – Юрій Смирнов чи Павло Радіонов. До початку матчу перевагу Юрію віддали 60% респондентів, решта 40% вважали, що переможе Павло.

Формат фінального матчу був розділений на дві сесії. Перша з них складалась з шести партій, а друга – до визначення володаря Кубку. Загалом для тріумфу необхідно було виграти сім разів.
Матч розпочався з двох переможних партій Радіонова, які Юра зміг відквитати протягом стількох же наступних. Варто зазначити, що три з чотирьох гравці завершували при рахунку 7-7. Атакуючий стиль Радіонова почав давати збої в п’ятій партії, яку знову «взяв» Смирнов, і вперше в матчі вийшов вперед. Останній підхід до столу перед заверешенням першої сесії гравці провели здебільшого у тактичній боротьбі. Вага цієї партії дуже велика для обох спортсменів, і дуже близьким, аби її виграти, був Смирнов. Та невдале рішення Смирнова атакувати перекладає всі козирі до кия Радіонова, який не хибить, і гравці йдуть на перерву за рівного рахунку 3-3.

Можливість проголосувати за переможця на сторінці блогу була відкрита і протягом матчу. Вже всередині першої сесії Радіонов почав наздоганяти свого суперника з відставанням у кілька відсотків. А після завершення шести партій вийшов вперед з 62% голосів, отриманих від респондентів.

Після переви на неточний розбій Радіонова Смирнов відповів серією з восьми куль з кия і вкотре повів у рахунку. У наступній партії Павло вирівнює ситуацію, а в одинадцятій виривається вперед. На табло – 5-4, але Смирнов жваво починає черговий підхід шістьома кулями з розбою. Радіонов видивляється «плант» з трьох куль і у своєму стилі б’є, але удар не проходить і Юра зрівнює рахунок. У наступній партії в тактичній грі на останніх кулях перевагу вирвав Павло Радіонов прекрасним ударом через весь стіл. Матч перейшов у стадію, коли кожна наступна партія могла стати останньою. Після невдалого розбою Смирнов допустив помилку при відіграші, чим Радіонов скористався сповна і довів матч до перемоги та склав компанію Анні Котляр, яка завоювала цей трофей вчора (посилання). Вітаю Павла з заслуженою перемогою!