середа, 24 жовтня 2018 р.

Несподіване завершення дев’ятого аматорського

Рекордний за кількістю учасників дев’ятий аматорський турнір у стінах БК «Zovex» зібрав 35 більярдистів. Висока мотивація, і звісно, більярдний кий за перше місце стали основними причинами високої відвідуваності. Дебютували на аматорських першостях гравці з Володимира-Волинського Роман Лазарович та Євген Ващук, а також Василь Федорук із Ковеля. Головними претендентами на перемогу були Іван Шимечко, Павло Дуркач та Махір Рзаєв.

Гравців розсіяли у сітці на 64 учасники і майже всі розпочали боротьбу з другого етапу. На старті  відбулося лише три зустрічі: Тарас Гнатко – Ігор Антонів (3-2), Оксана Бойко – Олег Кузик (1-3) та Роман Кшик – Сергій Пашура (3-0).
Оскільки такий формат змагань визначав олімпійку зі стадії ¼ фіналу, більшості гравців знадобилося всього три виграні матчі. Зовсім не аматорську гру продемонстрував Роман Лазарович, який спершу «всуху» розгромив місцевого Дмитра Гарасима та свого земляка Євгена Ващука, а згодом відправив до «підвалу» досвідченого ветерана Святослава Іваніва з Червонограду (3-1). Ще одним учасником чвертьфінальної стадії став Роман Сулім, який після довгого матчу проти Василя Миленького (3-2) надалі дотримався «сухого» графіка: обіграв по черзі Павла Дуркача та Івана Шимечка. Волю до перемоги продемонстрував Махір Рзаєв, який, мабуть, востаннє потрапив до аматорської боротьби, адже має в активі 898 очок Ело. Він двічі переміг в контрі Любомира Савчина та Юрія Слюсара, а згодом оформив «бублик» для Германа Луценко-Янковича. Останнім до четвірки переможців у стадії відбору приєднався Роман Кшик, єдиний, хто зіграв від початку чотири матчі. На старті Роман здобув легку перемогу над Сергієм Пашурою (3-0), далі обіграв свого батька (3-1) і з тим же рахунком відправив до «підвалу» Леоніда Безсмертного. У вирішальній грі довелося поборотися за перемогу з Нестором Мицаком, і вона прийшла лише у вирішальній партії (3-2).
Роман Лазарович
Без бою з «підвалу» вийшов Тарас Гнатко, оскільки отримав дві технічні перемоги через неявку на гру своїх суперників Олега Кузика та Нестора Мицака. Також вдалося подолати цей етап Герману Луценко-Янковичу, який перервав переможний шлях Дмитра Цаценка в контрі. Павло Дуркач зміг виправити помилки, які зробив в основній сітці, і впевнено обіграв Святослава Іваніва (3-0) у вирішальному матчі за вихід в чвертьфінал. Замкнув вісімку найсильніших Іван Шимечко, який не дав жодних шансів на олімпійку Євгену Ващуку (3-0).
Махір Рзаєв
Фінальний етап розпочався в неділю. Роман Сулім взяв гору над Германом Луценко-Янковичем, який дістався чвертьфіналу через нижню сітку, з рахунком 3-1. Роман Лазарович, поступаючись Тарасу Гнатку по ходу зустрічі з рахунком 2-0, зміг переломити хід поєдинку і зрівняв рахунок. У контрі при рахунку 6-5 за кулями на користь Гнатка удача посміхнулася саме йому: «кидок» через увесь стіл нагородив Тараса не лише влучним потраплянням, а й тим, що знайшлася прицільна куля, від якої можна було легко зіграти матчбол. З цим завданням Гнатко впорався на відмінно і пройшов до півфіналу, де його вже очікував Роман Сулім.
Останню півфінальну пару сформували Іван Шимечко та Павло Дуркач. Обом перемоги в чвертьфіналах довелося «виривати» у вирішальній партії. Шимечко здолав Махіра Рзаєва, а Дуркач став сильнішим за Романа Кшика.
Шлях до фіналу для переможців попередніх стадій був досить легким: обидва оформили «сухі» перемоги над своїми опонентами. Роман Сулім зіграв краще за Тараса Гнатка, а Павло Дуркач не залишив жодних шансів Івану Шимечку.
У вирішальному поєдинку за головний приз розгорілася неабияка боротьба. Гравці йшли партія в партію, в результаті чого дотягнули до вирішальної партії. У контрі шанси на перемогу були в обох, та краще зіграв Роман Сулім. Таким чином доволі нечастий гість пірамідних турнірів обіграв одного з головних претендентів на перемогу Павла Дуркача.
Роман Сулім
Вітаю Романа з цим заслуженим і досить несподіваним результатом. Граючи одразу в снукер і піраміду, не так просто одержати перемогу при досить великій конкуренції. Вітаю, так тримати.
Після завершення боротьби рейтинг Ело у Махіра Рзаєва перейшов аматорську відмітку в 900 очок і 906 балів. Зважаючи на успішність Махіра у ветеранських турнірах, на любительських першостях ми побачимо його не скоро. Роман Сулим і Павло Дуркач покидають аматорські першості слідом за ветераном, маючи в активі по 956 та 918 очок відповідно. Близькі до професійної ліги Нестор Мицак (866), Роман Лазарович (865) та Любомир Савчин (865).
Цьогоріч до завершення аматорських першостей залишився один крок – десятий тур, який відбудеться у дисципліні вільна піраміда. В грудні ж у фіналі першості визначиться абсолютний переможець. Залишайтеся на більярдній хвилі Львова – слідкуйте за оновленнями в блозі та на офіційному сайті ФБСЛ.