неділя, 28 жовтня 2018 р.

Роман Лазарович – найкращий серед волинських аматорів

Перший аматорський турнір в Луцьку завершили протягом одного ігрового дня. В суботу БК «Жорж» відвідали 16 учасників, які за ігровим рейтингом отримали можливість прийняти участь в боротьбі. Основу склали місцеві більярдисти, а також гості з Володимира-Волинського та Ківерців. Сітка на 16 учасників з олімпійкою в чвертьфіналах стала ключовим фактором швидкого проведення. Також не затягнула боротьбу дисципліна проведення – вільна піраміда – одна з найшвидших пірамідних ігор.

Зі старту змагань напружена боротьба точилася в матчі між Дмитром Книшем та Артемом Бушуєвим, де перемогу у контровій партії здобув Книш. Чотири матчі завершилися «сухими» результатами: Микола Дєдух виграв у Сергія Сукача, Володимир Іллюк здолав Віталія Плотникова, Олександр Ляшук не залишив шансів Богдану Шабалі. В моєму матчі боротьба розпочалася з рахунку 1-0 на мою користь (за невчасне прибуття суперника на гру суддею змагань було оголошено попередження), інші дві партії я виграв і завершив матч перемогою (3-0). По одній партії віддали своїм суперникам Максим Люпа, Роман Лазарович та Іван Пелінкевич, та все ж виграли і продовжили боротьбу у верхній сітці.
Черговий тур став кроком до чвертьфіналу. Роман Лазарович поступився Дмитрові Книшу (1-3), з тим же рахунком завершилось моє дербі з другом, який більше 10 років тому привів мене в більярдну, Володимиром Іллюком. І хоч ми обоє давно не грали, Володя здобув перемогу з рахунком 3-1. Ще в двох матчах не обійшлося без напруженої боротьби: Максим Люпа в контрі здолав Миколу Дєдуха, а Іван Пелінкевич теж у вирішальній партії дотиснув Артема Ляшука. Гравці, що одержали поразки, чекали на своїх суперників у «підвалі», де мали ще один шанс виправити попередні помилки.
Першими покинули змагання Володимир Овсепян, Віталій Плотников та Максим Данилюк – вони «всуху» поступилися Сергію Сукачу, Вадиму Остапчуку та Артему Бушуєву відповідно. За ними вилетів з боротьби і Богдан Шабала, який у матчі проти Володимира Данька не продемонстрував свою найкращу гру і поступився з рахунком 3-1.
За вихід до чвертьфіналу у нижній сітці Роман Лазарович здолав Сергія Сукача (3-1), з тим же рахунком у моєму протистоянні проти Володимира Данька я програв, хоча мав шанси, які не зміг використати з самого початку гри. Не програвши жодної партії, в олімпійку вийшли також Бушуєв і Ляшук.
Згодом стали відомі півфіналісти: Максим Люпа обіграв Артема Ляшука, Роман Лазарович – Володимира Іллюка, Іван Пелінкевич – Артема Бушуєва. Усі три матчі завершилися з однаковим результатом 3-1. В єдиній контрі цього туру на п’єдестал пробився Дмитро Книш, залишивши поза боротьбою Володимира Данька.
У півфіналі Роман Лазарович, поступившись у першій партії Максиму Люпі, бездоганно зіграв три наступні і став першим фіналістом змагань. Як сказав він після турніру, це була його найкраща гра цього дня. Паралельно завершували боротьбу Іван Пелінкевич та Дмитро Книш, де з рахунком попереднього протистояння перемогу здобув останній.
У фіналі матч вівся до чотирьох перемог. Шальки терезів коливалися до рахунку 2-2, після чого у п’ятій партії Дмитро Книш допустив помилку, яка вартувала йому перемоги, і Лазарович вийшов вперед. Шостий розбій став останнім: Лазарович першим набрав сім куль, та Книш зберігав інтригу до останнього, відігравши шість куль. Точний удар після серії «кидків» приніс Лазаровичу перемогу в турнірі, але цим самим відібрав можливість приймати участь в аматорських турнірах, адже його рейтинг перетнув позначку в 900 очок. Вітаю свого приятеля з цією перемогою і бажаю нових успіхів на зеленому сукні.

Наступний турнір відбудеться 10 листопада. До участі вже допускаються всі охочі, адже це будуть змагання професійної ліги. Чекаємо усіх поборотися за перемогу. Прямітрансляції та висвітлення результатів, як завжди, ви знайдете на сторінках могоблогу.