неділя, 24 лютого 2019 р.

Тимчій домінує в "Жоржі"

Після рекордної кількості учасників на аматорському турнірі кілька тижнів тому, коли зібралося 38 більярдистів, вчора на професійні баталії приїхали 27 спортсменів.

Фаворит змагань Станіслав Тимчій, отримавши перший номер посіву, стартував з другого туру, де розгромив Сергія Остапенка (3-0). Проте у наступній грі він ледве не поступився Івану Ковердюку, але все ж здобув перемогу в контрі (3-2) і таким чином зайняв місце в плей-оф. Ще один місцевий «катала» Богдан Михальчук дотримувався контрового графіку протягом усього верхнього туру, але все ж зміг вийти в олімпійку завдяки перемогам у вирішальних партіях над Сергієм Сукачем та Юрієм Назаруком. Несподівано «вистрілив» дебютант змагань Юрій Глудик з Костополя. В першому ж матчі він не залишив шансів постійному призеру луцьких турнірів Максиму Люпі (3-0), далі впевнено обіграв ковельчанина Сергія Дмитрука, а чвертьфіналістом став після контрової перемоги над ще одним сильним лучанином Олександром Давидовським. Замкнув квартет лідерів верхнього туру Петро Закс, який впевнено обіграв Олександра Ляшука (3-1), а згодом – Андрія Іванова у контрі.
Тим часом у «підвалі» боротьбу за виживання вели ті, хто поступився раніше. Гості з Варашу – Віктор Босик та Володимир Грядиль – одними з перших завершили змагання. Також відправилися до глядацької зали Юрій Олексюк та тренер Максима Люпи Анатолій Байцим.
Переможцями нижньої частини сітки вийшли Андрій Іванов, який обіграв дуже сильного ковельчанина Олександра Чамбулу (3-0), і Юрій Назарук, що не менш впевнено взяв гору над Олександром Ляшуком (3-1). Ще два матчі завершилися у вирішальній партії: Іван Ковердюк дотиснув Олександра Невара, а Олександр Давидовський виявився вправнішим за Ігора Лукаша.
У чвертьфіналах Станіслав Тимчій та Юрій Глудик повністю розгоромили своїх опонентів з рахунком 4-0. На п’ятому місці завершили змагання Андрій Іванов та Юрій Назарук відповідно. Богдан Михальчук у матчі проти Олександра Давидовського знову дотягнув до контри, де зміг взяти гору над суперником, і склав пару Тимчію у півфіналі. З рахунком 4-2 Іван Ковердюк обіграв Петра Закса і вийшов боротися за вихід у фінал проти Юрія Глудика.
У півфінальній зустрічі проти Станіслава Тимчія Богдану Михальчуку вдалося взяти лише дві партії, натомість майстер спорту виграв чотири необхідні для перемоги і пройшов до головного матчу турніру. Юрій Глудик навіть не відчув опору від свого суперника Івана Ковердюка і здобув суху перемогу.
Вирішальний матч Юрій Глудик розпочав з перемоги, та Станіслав Тимчій швидко активізувався і після того, як зрівняв рахунок в тактичній кінцівці, виграв ще дві партії та вийшов вперед (3-1). Глудику вдалося скоротити відставання у четвертому підході, але перемогти у досвідченого лучанина не вдалося: Тимчій в своєму відкритому атакуючому стилі забрав дві наступні партії і тріумфував з рахунком 5-2.