неділя, 17 березня 2019 р.

Випадкова участь і невипадковий дубль Лазаровича

Другий аматорський турнір з піраміди в луцькому БК «Жорж» завершився дуже швидко. 23 учасники визначили переможця вже близько дев’ятої години вечора, що нині є абсолютним рекордом. До цього раніше півночі фіналісти й організатори клуб не покидали. Серед 23 гравців випадково витягнув щасливий квиток на участь Роман Лазарович з Володимира-Волинського. Він, попри статус професіонала (Ело 903 очки) і з допомогою помилки сервісу (який все-ж таки дав можливість зареєструватися), став учасником турніру. Таке рішення прийняв головний суддя Станіслав Тимчій після того, як впевнився, що суперники не мають претензій з цього приводу. Я ж як представник спонсора (інтернет-магазин «КийОК») одразу вирішив, що в разі перемоги Лазаровича крейду в подарунок дістане фіналіст змагань. Як вийшло – читайте далі.

На старті боротьби в гру вступили п’ять пар більярдистів. З «сухим» результатом Іван Пелінкевич здобув перемогу над Миколою Дєдухом, а Максим Данилюк – над Миколою Скоропадом. Не менш впевнено свої матчі завершили Михайло Кукушкін, Іван Проць, Юрій Алексюк та Володимир Данько – вони дозволили своїм суперникам взяти лише по партії престижу і тріумфували з результатом 3-1. До «підвалу» відправилися Михайло Кисляк, Олександр Невар, Богдан Веремчук і Вадим Остапчук відповідно. Не обійшлося і без контри: Дмитро Книш вирвав перемогу у вирішальній партії в Артема Бушуєва.
Переможці стартового туру разом з учасниками, які отримали порожні клітинки посіву, сформували пари і продовжили шлях до фіналу. «Сіяний» Роман Лазарович спершу розгромив Олександра Бояновського (3-0), а згодом виборов місце у чвертьфіналі в напруженому матчі проти гравця з Дубного Олександра Іванова. До чвертьфіналу по верху дістався і Захар Вознюк. З двох матчів він поступився лише в одній партії Михайлу Кукушкіну, якого обіграв з рахунком 3-1, а згодом оформив «бублик» для Миколи Скоропада. Віталій Найда продемонстрував стабільну гру і з однаковим результатом 3-1 по черзі здолав Дмитра Книша й Івана Пелінкевича, а також увійшов до вісімки кращих без поразок. Замкнув четвірку сильніших у верхній сітці Олександр Ляшук. На його рахунку перемоги над Володимиром Даньком (3-1) та Юрієм Алексюком (3-0).
У «підвалі» тим часом точилась боротьба за ще чотири прохідні місця до ¼. Перемоги дістались гравцям, які спинилися за крок до чвертьфіналу у верхній сітці: Микола Скоропад та Юрій Алексюк впевнено переграли Володимира Данька та Артема Бушуєва (3-1). Андрій Іванов та Іван Пелінкевич у напружених протистояннях все ж дотиснули своїх суперників, тезок Олександрів Невара та Бояновського, з рахунком 3-2.
У чвертьфіналі Віталій Найда розгоромив Миколу Скоропада (3-0), Роман Лазарович та Захар Вознюк зняли з дистанції Юрія Алексюка та Івана Пелінкевича з однаковими рахунками 3-1. Андрій Іванов виборов право на півфінал в контрі проти Олександра Ляшука.
Першим фіналістом став Віталій Найда, який впевнено розібрався зі своїм земляком з Дубного Андрієм Івановим. Паралельний матч між Романом Лазаровичем та Захаром Вознюком за своїм перебігом був вартий фіналу. Двічі Лазарович виривався вперед, і стільки ж разів Вознюк рятував майже «мертві» партії. У вирішальному підході Роман довів, що є сильнішим у цьому протистоянні, і здобув перемогу (3-2).
Фінал можна було назвати формальністю, адже сили суперників були нерівними: Роман Лазарович грав на рівень краще за свого опонента Віталія Найду. На початку зустрічі в обох гра не йшла, було допущено ряд помилок, та на підборі кращим був Лазарович. Саме це дозволило йому спочатку закласти фундамент для перемоги, а згодом і довести матч до тріумфу з «сухим» рахунком 4-0. Роман Лазарович робить дубль на аматорських турнірах в Луцьку, з чим я його щиро вітаю!
Як і писав на початку статті, крейда «Super Diamond» від партнера змагань інтернет-магазину «КийОК» дісталася фіналісту – гравцю з Дубного Віталію Найді. Відео з турніру можна переглянути на каналі блогу в YouTube за посиланням:
Наразі аматорські турніри за рейтингом закриті для Романа Лазаровича. Дуже близькими до позначки в 900 очок Ело є Іван Пелінкевич (882), Максим Данилюк (881) і Дмитро Книш (873). Решта гравців мають хороший запас ще на кілька аматорських турнірів.
Наступний турнір відбудеться 30 березня. До участі запрошуються усі охочі без обмежень за рейтингом. Дисципліна – вільна піраміда. Анонс згодом на сторінках блогу.