неділя, 22 вересня 2019 р.

Динамічний вересень у Луцьку

Перше коло у другому сезоні волинські більярдисти відіграли у луцькому «George’s Club».

В аматорському турнірі перемогу здобув Дмитро Книш, тоді він став кращим серед 26 претендентів на перемогу. Він розпочав боротьбу, балансуючи над прірвою в першому турі проти Максима Данилюка, і ледве не відправився до нижньої сітки, але все ж з долею везіння проскочив верхом. Далі «суха» перемога над Миколою Ковальчуком вивела майбутнього переможця на володимирчанина Анатолія Ганца, який зміг відправити Дмитра до підвалу у вирішальній партії (3-2). Це вже був матч за вихід в плей-оф. До Анатолія Ганца приєднався ковельчанин Ігор Лукаш та двоє місцевих гравців –  Ярослав Фіщук та Сергій Данилюк.
З «підвалу» Дмитро Книш вийшов контровою перемогою над Євгеном Ващуком, також у вирішальних підходах виграли Олег Андрейко та Олександр Невар, а замкнув вісімку найкращих Олександр Бояновський.
Двома «сухими» завершилися чвертьфінальні ігри між Дмитром Книшем та Сергієм Данилюком та Ярославом Фіщуком і Олегом Андрейком. Першу півфінальну пару сформували Андрейко і Книш, де останній впевнено здолав гостя з Млинова з рахунком 4-1.
Паралельно боролися Анатолій Ганц і Олександр Невар, а кращим з цього двобою вийшов Ганц (4-1). У затяжному поєдинку Олександр Бояновський в контрі взяв гору над Ігорем Лукашем. У півфіналі Анатолій Ганц не залишив шансів своєму супернику (4-0) і вийшов до головного поєдинку. В Дмитра Книша з’явилася можливість взяти реванш, що підігріло мотивацію до перемоги.
На початку матчу Книш розпочав атакувати суперника і вирвався на дві партії вперед, але Ганц не відставав і після перерви не лише зрівняв рахунок, але й вирвався вперед. До перемоги залишалася одна партія, та Дмитро перевів фінал у контру і знову-таки не без везіння оформив своє перше чемпіонство. Найближчим до цього результату він був в першому аматорському турнірі, де у вільній піраміді поступився Роману Лазаровичу.

Вчорашній турнір зібрав дещо менше учасників – 21. Думаю, основною причиною є не надто поширена дисципліна серед більярдистів – динамічна піраміда. Всі звикли грати в комбіновану, тому і така цифра – досить хороший результат.

Цікаво, але ці змагання були наче зачарованими: всі спортсмени не демонстрували свою найкращу гру, а кулі, здавалося, замість більярдних перетворилися в баскетбольні м’ячі – постійно вистрибували за межі столу.
Цей турнір міг стати першим, коли золоту медаль приміряв би хтось інший, а не постійний переможець таких першостей Станіслав Тимчій. Також цікаво, що змагалися єдині на Волині майстри спорту з більярду – Іван Ариванюк та Станіслав Тимчій.
Майже без несподіванок пройшов стартовий етап змагань: першими до чвертьфіналу дісталися Петро Закс, Богдан Михальчук, Тарас Ройко і Станіслав Тимчій. Єдине, що можна відзначити як аномальність, – це поразка Владислава Грановського від Юрія Назарука (2-4). Прикрий момент, який зіграв на руку переможцю, – це дві зіграні кулі під час удару «з руки». Все ж Грановському вдалося вийти з «підвалу» і навіть першим дістатися півфінального матчу (перемога 4-2 над Петром Заксом).
Разом з Грановським з нижньої сітки вийшли Сергій Остапенко, Василь Федорук і Анатолій Байцим, який у ветеранському дербі здолав Івана Ариванюка.
Тарас Ройко у матчі ¼ фіналу у вирішальному матчі обіграв Василя Федорука, Богдан Михальчук поступався 1-3 Сергію Остапенку, та спромігся на «камбек» (4-3). Станіслав Тимчій у матчі проти Анатолія Байцима активно стартував у перших трьох підходах, та згодом трохи підпустив суперника (3-2), та у шостій партії поставив вирішальну крапку в матчі (4-2).
Обидва півфінали завершилися з однаковими результатами, і практично одночасно. Станіслав Тимчій відіграв не найкращий матч проти Владислава Грановського, але все ж спромігся перемогти з рахунком 4-2, а Влад, натомість, втратив хороший шанс тріумфувати у протистоянні зі Станіславом. Паралельно Тарас Ройко залишив з бронзовою нагородою Богдана Михальчука.
Фінал розпочався далеко за північ. На старті гравці обмінялися партіями (1-1), згодом Станіслав подвоїв перевагу, але Тарас не збирався просто так віддавати перемогу і ще раз наблизився до свого опонента (3-2). Затяжна шоста партія могла завершитися і фінальною контрою, але Тимчій все ж зміг першим набрати вісім куль і оформити чергове чемпіонство.
Отже, динамічні чемпіони Дмитро Книш і Станіслав Тимчій розпочали новий сезон з перемог, бажаю їм продовжити в такому ж дусі.