понеділок, 16 грудня 2019 р.

Івано-Франківський десятитисячник Артура Півченка

Комерційний турнір з комбінованої піраміди зі змінами «Betford winter cup-2019» завершився днями  в Івано-Франківську. В змаганнях взяли участь 32 більярдисти. Кількість охочих позмагатися за непоганий призовий фонд (15 тисяч гривень + 60% вступних внесків) була доволі невеликою і, мабуть, обумовлена великою кількістю сильних гравців на чолі з Артуром Півченком, в перемозі якого я не сумнівався ні на секунду відколи побачив його в протоколі реєстрації.

За регламентом турнір пройшов в два етапи: кваліфікація та плей-оф. У зв’язку із досить затяжною грою, яку диктують зміни до комбінованої піраміди, кваліфай-раунд грали в класичній сітці до двох поразок. У вирішальний етап проходили восьмеро найсильніших.
Без проблем верхньою сіткою пройшли Артур Півченко, Станіслав Тимчій, Віталій Калявський і Тарас Гудима. Ще один сильний більярдист – рпредставник Львова Ігор Мартин –  поступився в першому турі тезці-земляку Климу і відправився до «підвалу», де склав кий після поразки місцевому більярдисту Ігору Нагірному.
Вирішальний матч «підвалу» розіграли у волинському дербі Віктор Бабенко та Олександр Чамбула, де останній переміг з рахунком 3-1. З аналогічним рахунком Тарас Просинюк переграв Володимира Гука. «Сухим» рахунком завершилося протистояння Петра Іванчишина та Ігора Клима – до плей-оф дістався Іванчишин. В єдиній контрі вирішального етапу нижньої сітки Ілля Ісаєнко здолав Василя Федорука.
Основний етап змагань розпочався впевненими перемогами фаворитів: Артур Півченко та Станіслав Тимчій розгромили своїх суперників Олександра Чамбулу та Петра Іванчишина відповідно. Віталій Калявський здобув перемогу над Тарасом Просинюком (4-2), і у вирішальній партії Ілля Ісаєнко зміг все-таки вирвати путівку в півфінал у Тараса Гудими.
У півфінальних поєдинках Півченко з Тимчієм вкотре взяли гору над своїми суперниками: з однаковим рахунком 4-1 обіграли Калявського та Ісаєнка і залишили їх з бронзовими медалями. Для Тимчія ця перемога стала матчем-реваншем за поразку місячної давності в Ужгороді.

У фіналі між Артуром Півченком та Станіславом Тимчієм гра була досить нестабільною у виконанні обох гравців. На чотири партії в «стару москву», перемоги в яких здобув Півченко, гравці витратили трохи більше години з перервою. Такий час – свідчення високого рівня гри обох фіналістів. Перша партія розпочалася в тактичній боротьбі та завершилася з рахунком 8-2 на користь Артура. В другій партії Станіслав забив з розбою і зіграв «з руки» вдруге, але на третьому ударі серія обірвалася. Протягом партії Тимчій вів перед, аж доки рахунок не став 6-6 за кулями. Далі вже Півченко скористався усіма помилками суперника і подвоїв перевагу (8-6). В третій партії все пройшло майже так само, як і в попередній: до рахунку 6-6 Артур був змушений наздоганяти Станіслава, а потім дуже грамотним позиційним ударом завершив партію переможно (8-6). До слова, тут відбулася цікава ситуація: під час зйому кулі Артур зачепив сусідню, але гравці вирішили цей момент без додаткових санкцій, що вкотре доводить високий рівень не лише професіоналізму, а й порядності. Четверту партію Артур Півченко виграв дуже впевнено з рахунком (8-2). На мить здалося, що Станіслав Тимчій відмовився боротися за перемогу. З результатом 4-0 Артур Півченко здобуває перемогу на «Betford winter cup-2019». Вітаю зі ще одним гарним кубком, який займе місце поруч з іншими трофеями!