неділя, 26 січня 2020 р.

Через «підвал» до перемоги

Більярдний сезон 2020 року офіційно відкрили у Луцьку. Під знаменами Федерації спортивного більярду України Волинська обласна організація провела перший аматорський турнір, за яким пройдуть клубні та обласні першості.

Розпочали боротьбу в дисципліні комбінована піраміда, на якій зупинилися минулого року. За перемогу змагалися 25 учасників – середньостатистичний показник відвідуваності турнірів за попередній сезон. Впевнений, що з часом ця цифра зростатиме, адже для спортсменів пропонують комфортні умови, про які я розповім в окремій статті.
На старті змагань одним з найцікавіших можна сміливо вважати протистояння Олега Андрейка та Дмитра Книша – гравців, у яких вже були перемоги на таких турнірах. В цьому двобої з впевненою перемогою 3-1 кращим став Андрейко. Після непростого суперника він здолав ковельчанина Олега Трохимовича в контрі, проте у матчі за вихід до чвертьфіналу «всуху» поступився ще одному ковельчанину – Леоніду Гуменюку. По верхній сітці пройшов гість з Ківерець Микола Панасюк, який виграв два стартові матчі в Руслана Овсіюка та Максима Коваля, а за вихід до ¼ здолав Ярослава Фіщука в контрі.
Несподівано програв за вихід до чвертьфіналу учасник з Червонограду Назар Півень. Він як один з фаворитів мав всі шанси на перемогу, проте не встояв проти Дмитра Котика і поступився у контрі. Сюрпризом став вихід в олімпійку Сергія Сукача, який не так часто був гостем в клубі, але все ж вміння грати довів у матчах проти Сергія Данилюка (3-2) та Юрія Дениса (3-1).
З «підвалу» вийшли найсильніші, а саме: Дмитро Книш, Олег Андрейко, Максим Коваль і Назар Півень. Три чвертьфінальні поєдинки завершилися впевненими перемогами одного з учасників. Так «всуху» Максим Коваль обіграв Леоніда Гуменюка, а Назар Півень – Миколу Панасюка. Третім до переможної четвірки приєднався Олег Андрейко, який розгромив Сергія Сукача. Єдиний матч тезок, де грали Книш та Котик, закінчився у вирішальній партії, де кращим став місцевий більярдист Дмитро Книш.
Обидва півфінальні матчі завершилися з однаковими рахунками 4-2. Дмитро Книш вкотре зійшовся з Олегом Андрейком і цього разу взяв реванш за поразку на ранній стадії змагань. Максим Коваль здолав Назара Півня, чим оформив собі місце в фіналі. Андрейко та Півень залишилися з бронзовими нагородами.
У головному поєдинку турніру зіграли всі сім партій. На довгій дистанції до чотирьох перемог тріумфував Дмитро Книш, який з рахунком 4-3 залишив на другій сходинці Максима Коваля, що грає на турнірі лише вдруге.

Минулого року в першому аматорському турнірі Дмитро Книш не зміг перемогти. Тоді йому завадив Роман Лазарович. Цьогоріч Дмитро таки став найкращим і вже вдруге перейшов до когорти професіоналів, адже набрав 920 рейтингових очок Ело. Цікаво, чи вдасться Дмитру закріпитися серед майстрів кия і кулі. Про це ми дізнаємося вже за тиждень на клубному турнірі з комбінованої піраміди, якщо, звісно, Дмитру ніщо не завадить зіграти в суботу, 8 лютого.
Найближче до вибування з ліги аматорів знаходяться Назар Півень та Олег Андрейко. У них по 885 і 784 очок відповідно.