понеділок, 10 лютого 2020 р.

Реванш взято: Тимчій - Глудик - 4:0

Після аматорського турніру, про який я розповідав у минулому огляді, цього вікенду до столів вийшли усі охочі. Неочікувана кількість учасників – 52 більярдисти – змусила організаторів робити турнір дводенним, адже зіграти 95 матчів в комбіновану піраміду за один день – завдання не з простих. Окрім того, що керівник місцевої федерації впорався із завданням залучення такої кількості гравців, він ще й на високому рівні провів увесь турнір. У Луцьку настав час, коли більярдом займається людина, яка добре знає цю гру. Станіслав з гравця поволі переходить у менеджера, який сприяє не лише розвитку більярдного спорту, а й допомагає місцевому «George`s Club» стати в ряд лідерів українського більярду.

Змагання проходили за європейською сіткою до двох поразок, де ігри кваліфікації велися до трьох перемог, а стадія плей-оф – до чотирьох. Вже у першому турі моїм суперником став Юрій Глудик – переможець «George’s Cup-2019». Попри високий рівень гри опонента я зміг нав’язати боротьбу, але досвідченіший Глудик був сильнішим, в результаті я поступився з рахунком 1-3. Ще одне цікаве протистояння місцевого гравця Олександра Давидовського проти ковельчанина Василя Федорука завершилося в контрі перемогою останнього. Основний фаворит змагань Станіслав Тимчій лише у вирішальній партії обіграв ківерецького більярдиста Анатолія Байцима. В решті матчів домінували здебільшого фаворити і жодних сюрпризів не відбулося.
В наступному турі напружено боролися лише у двох матчах: Юрій Глудик, поступаючись 1-2 Олександру Невару, все ж зміг переломити хід подій і вирвати перемогу (3-2), з аналогічним результатом завершилося протистояння Петра Закса та Романа Лазаровича, де переміг останній. Впевнено з «сухими» рахунками виграли Станіслав Тимчій, Владислав Грановський, Юрій Назарук, Федір Кікінчук, Захар Вознюк, Ігор Лукаш та інші.
Поволі верхня сітка почала змикатися у матчі за вихід до олімпійки. Першим до вісімки найсильніших дістався Юрій Глудик, який не залишив шансів земляку з Рівного Анатолію Анісімову (3-0), а також Владислав Грановський, що здолав Юрія Назарука (3-1). У решті матчів результати свідчили про те, що жоден з гравців не потрапив до цієї стадії випадково: переможців у шести матчах визначила вирішальна партія. До плей-оф дістався Станіслав Тимчій, що дотиснув знайомого суперника Романа Лазаровича, Тарас Ройко виявився сильнішим за Федора Кікінчука. Захар Вознюк взяв гору над Ігорем Лукашем, Іван Пелінкевич здолав Василя Федорука. Замкнули вісімку Богдан Михальчук та Олександр Корніюк перемогами над Максимом Люпою та Володимиром Даньком відповідно.
З «підвалу» вийшли Петро Закс, Ігор Хомук, Анатолій Анісімов, Олександр Давидовський, Віктор Бабенко, Роман Лазарович, Ігор Лукаш і Федір Кікінчук. Так сформувалася вирішальна стадія змагань, де матчі велися вже до чотирьох перемог, а поразка ставала останньою.
Єдиним «сухим» рахунком в турі Тарас Ройко виніс зі змагань Ігора Хомука. Станіслав Тимчій розібрався з Олександром Давидовським (4-1). Аналогічно перемогли своїх суперників Владислав Грановський, Федір Кікінчук та Юрій Глудик. У вирішальній партії Богдан Михальчук поступився Ігору Лукашу, а Петро Закс вів в рахунку 3-1 проти Захара Вознюка, та через невеликий казус у п’ятій партії зарядив суперника на перемогу і втратив чвертьфінал (3-4).
Володимир-волинське дербі між Романом Лазаровичем та Олександром Корніюком через пізню годину перенесли на неділю. Лазарович першим вирвався вперед на дві партії, та Корніюк зрівняв рахунок, чого зрештою не вистачило, адже Роман добре провів дві наступні партії і став останнім чвертьфіналістом.
Тим часом Тарас Ройко встиг обіграти Захара Вознюка в чвертьфіналі (4-2), а Станіслав Тимчій продемонстрував якісну гру проти Владислава Грановського і не залишив шансів останньому (4-0). Саме ця пара переможців і стала півфінальною. В матчі проти Станіслава Тимчія Тарас Ройко лише при рахунку 0-3 зміг відіграти партію престижу, а Станіслав у п’ятому підході оформив вихід у фінал (4-1).
Поки в одній частині сітки визначився фіналіст, паралельно були зіграні лише чвертьфінали: Федір Кікінчук вирвав перемогу в Ігора Лукаша в контрі, а Роман Лазарович впевнено йшов до перемоги у матчі проти Юрія Глудика, та все ж  був змушений капітулювати у вирішальній партії. З великою перевагою у грі Юрій Глудик в ½ просто розгромив Федора Кікінчука і пройшов до вирішального матчу, де його вже чекав Станіслав Тимчій.
Мотивація на цю гру у Станіслава була більшою, адже в пам’яті залишилася гірка минулорічна поразка, тому фінал обіцяв бути цікавим. Лучанин зі старту впевнено повів у рахунку хорошими серіями по 4 і 6 куль в перших двох партіях. Далі Юрій Глудик мав шанс скоротити відставання, та Тимчій зіграв складного свояка і при рахунку 6-7 за кулями вирвав перемогу в останній. Четвертий розбій став останнім на цьому турнірі – Станіслав здобув впевнену перемогу 4-0 і взяв реванш за «George’s Cup-2019». Вітаю Станіслава як гравця та організатора з вдалим початком 2020 року. Нехай увесь рік буде таким насиченим і переможним, а «Більярд – блог Павла Будчика» охоче слідкуватиме за більярдним життям на Волині, тож слідкуйте за оновленнями.