четвер, 20 лютого 2020 р.

П’ята перемога Півченка і перший фінал Семка – новини кубку Львова

У Львові зіграно 10 етапів кубку міста. Перемогу в дев’ятому, про який я не писав, здобув Олександр Лапшин, що тріумфував в цій серії вперше, до цього його тричі зупиняв у фіналі Артур Півченко. Хоча відзначився Олександр матчем раніше, коли зробив камбек у матчі проти Юрія Семка в півфіналі. Разом з Семком бронзу тоді розділив Олександр Гречин, який поступився срібному призерові, ще одному представнику «олд-скульної» школи львівського більярду Тарасу Фуканчику.

В 10 турі 26 учасників боролися за вихід до фінальної стадії на вісімку перших в кубковому рейтингу. Щасливчиками, які здобули фінальні квитки, стали Юрій Хрущ, Богдан Аронець, Юрій Фурманчук, Олександр Гречин, Романи Войтович та Бойко, Тарас Довганюк і Юрій Семко. Варто відзначити гру єдиної учасниці змагань Оксани Бойко, яка впевнено обіграла Ігора Антоніва та Андрія Щудла, і ледь не увійшла у вісімку найсильніших, та, на жаль, поступилася Тарасу Довганюку та Юрію Хрущу.
У вирішальному етапі міг повторитися півфінал минулого туру, проте Олександр Лапшин не зміг приїхати на змагання, тож пропустив Юрія Семка до ¼ фіналу з технічною перемогою. Аналогічно в наступний тур дістався Юрій Хрущ, якому цей шанс подарував Микола Гуденко. В решті матчів Артур Півченко та Віталій Калявський розгромили своїх суперників Романа Бойка та Богдана Аронця з «сухими» рахунками. Ігор Мартин без особливих проблем обіграв Олександра Гречина (5-1). З рахунком 5-2 Олег Пікула обіграв Романа Войтовича, а Микола Цяска розібрався з Тарасом Довганюком (5-3). Єдиною контрою завершилося протистояння Юрія Фурманчука та Ігора Душека, де перемогу здобув останній.
У наступному турі Артур Півченко продовжив переможний наступ, цього разу залишивши поза бортом Ігора Душкека (5-2), з аналогічним рахунком виграв свій матч і Юрій Семко. Він не залишив шансів Олегу Пікулі. Рахунок 5-2 був найбільш розповсюдженим минулого вікенду, з ним Віталій Калявський здолав Ігора Мартина. На завершення чвертьфіналів нашумів Юрій Хрущ, якого давно не було видно на змаганнях. Він переграв досить сильного суперника Миколу Цяску з рахунком 5-3.
Артур Півченко навіть не відчув спротиву від Юрія Хруща у півфіналі, розгромивши того 5-0, він дістався головного поєдинку. Паралельний матч між Юрієм Семком та Віталієм Калявським пройшов досить напружено: Семко поступався на старті у дві партії, а потім виграв чотири поспіль і відірвався в рахунку. Віталій Калявський спромігся перевести матч у контру, але тут сильнішим знову став Семко – 5-4 і він у фіналі.
Дев’ять партій фіналу Артур Півченко та Юрій Семко зіграли за годину. Переможцем вп’яте за десять турів став Півченко, який вирвав перемогу в останній партії. Для Семка цей фінал залишається поки найвищим досягненням у кубковій гонці.