понеділок, 9 листопада 2020 р.

Львівський фінал Волинської комерції

Два дні біля більярдних столів у луцькому БК «George’s Club» було гаряче – змагалися у дисципліні «московська піраміда».  Попри те, що вступний внесок становив 500 гривень, а розігрували лише 80% від фонду, склад турніру був дуже якісним: приїхали гості зі Львова (Семко, Гуденко, Гречин, Фуканчик, Хрущ), зіграв юний Ларков, якого не пустили на столичний «турнір Кота» (смішно, коли великі дядьки бояться програти одинадцятирічному хлопчикові), а також гості з Черкас – Грицай та Осадчий. Волинь представляли більярдисти з Ковеля, Володимира-Волинського та Луцька.

Вже у першому турі глядачі спостерігали за крутим сеньйорським дербі Михальчук – Гречин, де перемогу в рідних стінах з рахунком 3-1 здобув Михальчук. Боротьба волинських майстрів спорту, вона ж і боротьба поколінь, завершилася перемогою Станіслава Тимчія над Іваном Ариванюком (3-0). Ці дві зустрічі можна вважати ключовими у першому турі. Результати інших матчів були здебільшого очікуваними: гравці з вищим рейтингом обіграли своїх суперників.

Цікавіше було вже в наступному турі, який став вирішальним, адже олімпійка починалася з 1/8 фіналу. Половина матчів завершилися у ключовій партії: Тарас Фуканчик здолав Олександра Невара, Михайло Ларков дотиснув Віталія Грицая, Микола Гуденко взяв гору над Ігорем Лукашем. Захопливою виявилась боротьба Юрія Семка та Богдана Михальчука. Зі старту львів’янину довелось наздоганяти гравця з Луцька, аж доки у п’ятій партії Семко не отримав шанс, яким скористався на 100%: зіграв 8 з кия (по 4 «чужих» і «своїх») та пройшов в олімпійку. Ковельчанин Сергій Дмитрук несподівано обіграв Дмитра Книша (3-0), так само «всуху» Олександр Корніюк здолав Владислава Осадчого. Станіслав Тимчій віддав одну партію Олександру Козачуку, але натомість виграв три і пройшов у наступний тур. Мій матч проти Тараса Ройка завершився моєю поразкою (1-3).

Згодом визначився повний склад стадії плей-оф. З «підвалу» вибралися Андрій Кобилинський, Ігор Лукаш, Олександри Гречин, Козачук і Невар, Юрій Назарук, Василь Федорук і Богдан Михальчук.

Улюбленим рахунком гравців у 1/8 фіналу став результат 4-1. Так завершилися п’ять матчів з восьми, де Юрій Семко переграв Ігора Лукаша, Олександр Невар – Сергія Дмитрука, Микола Гуденко не залишив шансів Богдану Михальчуку, а Тарас Фуканчик і Юрій Назарук здолали Дмитра Книша і Олександра Корніюка відповідно. Михайло Ларков «всуху» обіграв Олександра Козачука, Станіслав Тимчій з рахунком 4-2 виграв у Андрія Кобилинського. В єдиній контрі Тарас Ройко зміг вирвати перемогу в Олександра Гречина з рахунком 4-3.

Вже в чвертьфіналі відбувся поєдинок, вартий фіналу за складом, де зустрілися давні суперники Юрій Семко та Станіслав Тимчій. Важко було передбачити, хто стане сильнішим цього разу, особливо зважаючи на те, що обоє зараз не в найкращій ігровій формі. Матч розпочався перемогою лучанина у першій партії, але так само швидко рахунок зрівнявся, а згодом Семко вирвався вперед аж на дві партії. В четвертій Тимчій кинувся в погоню і повів у рахунку за кулями 6-2, але сумнівна атака дальнього «чужого» завершилася підставкою і результативною серією суперника в чотири кулі. В активі кожного гравця – по шість куль, проте Семко зігрує складного «свого» через увесь стіл і результативною атакою з руки в середину підводить риску цього двобою: 4-1 на свою користь. Паралельно Тарас Ройко обіграв Олександра Невара з аналогічним рахунком. Микола Гуденко здолав Михайла Ларкова (4-2), а Юрій Назарук, який виграв у Тараса Фуканчика з аналогічним результатом 4-2, замкнув четвірку кращих.

Після перемоги над Тимчієм Юрій Семко без проблем здолав у півфіналі Тараса Ройка (4-1), аналогічно Микола Гуденко вдруге поспіль протягом турніру обіграв Юрія Назарука, цього разу впевнено – 4-1.

У фіналі Юрія Семка було вже не спинити: в матчі до п’яти перемог бойовою була кожна партія. Не можна сказати, що Микола Гуденко грав погано, але в ендшпілях кращим був Семко. За дві години львів’янин Юрій Семко тріумфував на комерційному турнірі у Луцьку з рахунком 5-0. Вітаю з перемогою.