пʼятниця, 28 травня 2021 р.

Корона в Луцьку

У середу Луцьк наочно познайомився з новою грою «корона». Більярдний клуб «George’s Club» став справжнім маленьким Крусиблом з глядачами і чудовою атмосферою. Матч до семи перемог між місцевим гуру більярду Станіславом Тимчієм і львівським талантом Олександром Лапшином був напруженим, цікавим та видовищним.

Здавалося б, це лише один матч, але для його проведення об’єднали сили чимало людей. Насамперед я б хотів подякувати Юрію Панасюку та компанії «Infostyle» за вагому фінансову допомогу для призового фонду та більярдному клубу «George’s Club», який надав столи для організації заходу. Хочу відзначити компанію «Super Diamond Equipment» – виробника найкращої крейди для більярду та супутніх аксесуарів (наклейки, фібра, клей). Дуже вдячний Руслану Кориненку за наданий канал для трансляції, більярдному клубу «Лідер» та «Українській більярдній асоціації» за кулі, Олександру Білевичу, який виручив камерою у найкритичніший момент та Дмитрові Книшу за допомогу в організаційних моментах.

Ідея провести такий захід виникла спонтанно. Хотілося дати глядачеві щось нове і в той же час відійти від формату звичайного комерційного матчу. Я хотів випробувати свої сили в організації чогось масштабнішого, ніж просто суботній фінал, якими, певен, вже всі «наїлись» вдосталь. Близько 18:00 у клубі розпочався ажіотаж, багатьом було цікаво, що відбувається, а охочих поспостерігати за подією виявилось чимало – ми доставляли дивани ще до початку зустрічі.

На жаль, в найвідповідальніший момент підвів мікрофон: звичайна «петличка» не змогла дати хорошу якість звуку, тож обмежилися показом матчу без коментування.

Гра розпочалася без запізнень. З перших хвилин господар поля Станіслав Тимчій почав домінувати біля столу. Така активність призвела до швидкого рахунку 3-0 на його користь, але Олександр Лапшин підтвердив свій рівень гри і відквитав дві партії поспіль, чим скоротив відставання до мінімуму. Остання партія сесії проходила у рівній боротьбі, яку виграв лучанин розкішним дуплетом в середню лузу. З рахунком 4-2 гравці пішли на 30-ти хвилинну перерву.

Після відпочинку гра пішла активніше, і Станіслав взяв чергову партію, якою посилив свою перевагу. Черговий розбій Тимчія у восьмій партії виявився результативним, а потім Лапшин приніс додаткове очко супернику, не довівши биток до борту при відіграші. Цю партію знову виграв Станіслав. Сім очок Тимчія у наступному підході майже не залишали шансів на «камбек» Лапшину. В цьому випадку найкращим рішенням була атака: Олександр зробив кілька складних ударів та з активом у шість очок вийшов на вирішальну червону кулю «з руки». На жаль, це не був день львів’янина: удар не знайшов лузу, натомість лучанин зіграв матчбол і з рахунком 7-2 взяв реванш за столичну поразку на Ukrainian Masters (там Лапшин переміг 6-3). Вітаю земляка з перемогою і бажаю нових тріумфів.